Foto: Envato Elements
Sisuturundus
22. september 2023 07:52

Sügisene ilma jahenemine võib tuua ootamatu külalise – põiepõletiku. Kuidas temast hoiduda?

Suve lõpp ning sügisene ilma jahenemine sunnivad meie organismi ümber häälestuma uutele oludele. Paraku ei tule meie keha sellega alati toime ning me muutume vastuvõtlikuks erinevatele nakkustele ja põletikulistele haigustele. Erandiks ei ole ka põiepõletik ehk tsüstiit, mille ebameeldivad sümptomid ilmnevad sageli just esimeste külmade ilmadega ning võivad põhjustada palju tüli ja kannatusi.

Kuidas aru saada, et tegu on põiepõletikuga?

Inimesed, kes on juba kord põiepõletikku põdenud, tunnevad selle haiguse sümptomid eksimatult ära. Tsüstiidi kõige tavapärasemateks nähtudeks on pakiline ja sage urineerimisvajadus, öine urineerimine, urineerimisraskused ning kipitus- ja pakitsustunne urineerimisel. Uriin võib omandada ebameeldiva lõhna ning muutuda häguseks. Harvemini võivad esineda veri uriinis, külmavärinad ja palavik. Mida kiiremini nende sümptomite ilmnemisel raviga alustada, seda kiirem on ka paranemine.

Miks põiepõletik just peamiselt naisi ohustab?

Kuigi ka mehed võivad tsüstiiti haigestuda, on selle haigusega palju sagedamini hädas just naised. Peamine põhjus on naiste urogenitaaltrakti anatoomiline ehitus. Naiste kusiti on lühem ja paikneb pärakule lähemal ning on seetõttu nakkusele vastuvõtlikum. Uuringud näitavad, et pooled naistest põevad põiepõletikku elu jooksul vähemalt korra. Tsüstiidi eest ei ole kaitstud ka lapsed, kuid kõige kõrgem oht haigestumiseks on seksuaalselt aktiivsetel naistel.

Miks põiepõletik tekib?

Põiepõletiku tekitajaks on enamasti soolestikus elutsev bakter Escherichia coli ehk niinimetatud kolibakter. Harvemini võivad tsüstiiti tekitada ka teised bakterid, viirused või seened. Enamasti on tsüstiidi tekke põhjuseks see, et soolebakterid liiguvad anaalpiirkonnast ümbritsevate pindade kaudu kusitisse ning sealt edasi põide. Põiepõletiku oht on suurem aktiivse suguelu ja raseduse korral. Tsüstiiti soodustavaks teguriks on ebapiisav vedeliku tarbimine, mille tõttu on kuseteede läbivool liiga väike. Organismi muudab põiepõletikule vastuvõtlikumaks külmetumine.

Mida teha põiepõletikust hoidumiseks?

• Väldi külmetamist, hoia jalad ja alakeha soojas, riietu ilmale vastavalt

• Toitu mitmekülgselt, joo piisavalt vett (1,5...2 L päevas)

• Väldi toidus liigset suhkrut, soola ja vürtse

• Hoolitse puhtuse ja intiimhügieeni eest

• Vajaduse tekkimisel ära lükka tualettiminekut edasi

Millistest looduslikest vahenditest on abi põiepõletiku korral?

Põiepõletikku tekitavad kolibakterid kinnituvad põie limaskestadele karvataoliste jätkete abil. Neid jätkeid on kahte tüüpi: tüüp 1 (mannoositundlikud) ja tüüp P (mannoosiresistentsed).

Ainukesed looduslikud ained, mis takistavad bakterite kinnitumist põie seinale, on D-mannoos ja jõhvikates sisalduvad proantotsüanidiinid (PAC). D-mannoos ja PAC blokeerivad kolibakterite mõlemat tüüpi jätked, mille tõttu ei saa bakterid limaskestale kinnituda ja kolooniaid tekitada. Haigust tekitavad mikroobid uhutakse uriinivooluga põiest välja ning seeläbi hoitakse ära põiepõletiku süvenemine. Apteegist põiepõletikuvastast vahendit valides tuleks eelistada selliseid, mis sisaldavad nii D-mannoosi kui ka jõhvikate proantotsüanidiine. Selline kombinatsioon tagab kindla ja kiire tsüstiidi sümptomite leevenemise.

Efektiivsed looduslikud vahendid põiepõletikele.

Soluro Duo sisaldab D-mannoosi ja kõrge PAC kontsentratsiooniga jõhvikaekstrakti. Soluro Duo toimel blokeeritakse põiepõletikku põhjustavate bakterite kinnitumine põieseinale ning haigustekitajad viiakse uriiniga kehast välja. Soluro Duo leevendab kindlalt tsüstiidi sümptomeid ning seda võivad kasutada nii täiskasvanud kui ka lapsed.

Soluro Akut on kõige võimsam looduslik põiepõletike vastane vahend. Soluro Akut on lahustuv pulber, mille 1 pakike (päevane annus) sisaldab maksimaalse koguse (2000 mg) D-mannoosi ja 100 mg kontsentreeritud proantotsüanidiine. Lisaks sellele sisaldab Soluro Akut ka C-vitamiini ning aminohappeid L- metioniin ja L-glütsiin, mis toetavad ja tugevdavad põiepõletiku vastast mõju ning aitavad ära hoida tsüstiidi kordumist. Soluro Akut on mõeldud kasutamiseks ägeda põiepõletiku korral. 

Soluro Duo ja Soluro Akut on saadaval apteekides ja siin.