Sangaste loss on oksjonil.

Foto: Kuvatõmmis Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koja oksjonikeskkonnast.
Eesti uudised
18. september 2023 15:03

ALGHIND 2,6 MILJONIT EUROT: Sangaste loss läheb võlgade pärast haamri alla (7)

Tartu kohtutäitur Oksana Kutšmei müüb oksjonikeskuses avalikul enampakkumisel Sangaste lossi. Loss tegutseb hotellina ning on populaarne pulma- ja peokoht. Sangaste lossi alghinnaks enampakkumisel on 2,6 miljonit eurot.

Enampakkumisele registreerimine algas täna kell 14 ja kestab kuni 31. oktoobrini kell 14.  Enampakkumine algab 31. oktoobril kell 15 ja lõppeb 7. novembril kell 14.

Sangaste loss asub Valga maakonnas Otepää vallas ning on mõisakompleksi tähelepanuväärseim ehitis. Kohanimi „Sangaste“ pärineb 1287. aastal rajatud mõisast. 16. sajandi alguses olevat Sangaste olnud Vana-Liivimaal Tartu piiskopi suveresidentsiks.

Uhke lossi peasissekäiku kaunistab väravatorn, mille all on kaarsambaile tuginev varikoda. Lossi maalilise silueti loovad eri kujuga tornid. Treppviilud, ärklid, fassaadi sisse-ja väljaulatuvad osad moodustavad vahelduva, rikkalikult liigendatud hoone. Esimesel korrusel asuvad esindusruumid – gooti stiilis rooma ehitise kujuga kõrge ballisaal, kaunis mauri stiilis Hispaania saal, inglise stiilis tammelaega jahisaal. Teisel korrusel on osaliselt säilinud mööbliga endine raamatukogu ja Rukkituba – kunagine piljardisaal, kus nüüd on seintel väljapanek mõisahärra ja lossi ehitaja Friedrich Georg Magnus von Bergi elust ja rukki aretamisest; läbi kolmanda korruse pääseb vaatetorni.

Sangaste lossis saab pidada kuni 150 külalisega pidusid. Lossihotellis on kasutusel 16 numbrituba. Kinnistu pindala on 16 229 m2 sihtotstarbega 100% ärimaa.

Enampakkumine viiakse läbi elektrooniliselt ja müüdava varaga on võimalik eelnevalt ka tutvuda. 

Kuulutusega saab lähemalt tutvuda Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koja oksjonikeskkonnas: https://www.oksjonikeskus.ee