TEENÄITAJA? Jaanus Karilaid (keskel) teatas nädalavahetusel, et astub erakonda Isamaa, tõmmates sellega joone alla oma ajale Keskerakonnas, kus ta on olnud alates 1997. aastast.

Foto: Remo Tõnismäe
Poliitika
18. september 2023 16:10

„Eesti poisid, tulge üle!“ Toompeal noolitakse veel Keskerakonna poliitikuid (4)

Nädalvahetuse pommuudis Keskerakonna „kaikamehe“ Jaanus Karilaiu Isamaasse üleminekust oli soolas juba hetkest, mil erakonna juhiks valiti Mihhail Kõlvart. Värske esimees lootis kuni viimase hetkeni, et Karilaiuga on veel võimalik rahupiipu jagada.

Erakond Isamaa üllatas Eesti poliitmaailma, kui teatas möödunud nädalavahetusel, et sinise särgi on endale selga tõmmanud roheka Keskerakonna käremeelne ja -keelne reklaamnägu Jaanus Karilaid. Parteivahetus on märkimisväärne mitmel põhjusel. Karilaid oli Keskerakonna tipp-poliitik, kes koos endise esimehe Jüri Rattaga määras paljuski Eesti teekonda. Ta oleks võinud Eesti kulgu veelgi otsesemalt suunata, aga ei tahtnud, ehkki Ratas pakkus talle 2021. aastal siseministri portfelli. Karilaid eelistas jääda lavastajalikult eeslavalt eemale – vaadata ja suunata tegevust kõrvalt.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99