Jaanus Karilaid

Foto: Hannes Dreimanis
Eesti uudised
16. september 2023 09:30

Jaanus Karilaid jätab Keskerakonnaga hüvasti (63)

Keskerakondlane Jaanus Karilaid on teinud otsuse astuda Isamaa erakonda. Keskerakonna esimeheks pürginud ja Mihhail Kõlvartile kaotanud Tanel Kiik kirjutab, et mõistab seda otsust.

Jaanus Karilaid kirjutab sotsiaalmeedias:

„Head Eesti inimesed,

Olen otsustanud liituda erakonnaga Isamaa.Keskerakonna juhi valimised möödunud pühapäeval olid minu jaoks põhimõtteline valik. Teatasin sellest avalikult juba enne kongressi. Täna kinnitan, et jään oma seisukohale kindlaks.

Mihhail Kõlvarti varasem tegevus näitab, et ta ei lähtu Eesti parimatest huvidest. Eesti keele ning laiemalt eestluse kui kultuuri- ja väärtusruumi kindlustamine, ei kuulu Kõlvarti eesmärkide hulka.

Olen sügavalt veendunud, et Vene-Ukraina sõja valguses ei vaja Eesti sellist poliitilist liikumist ning ma ei pea võimalikuks olla selles osaline.

Paljud Keskerakonna liikmed on täna nõutud ja segaduses. Raskes olukorras tuleb teha otsus, mis lähtub südametunnistest. Kutsun ka teisi Keskerakonna liikmeid tegema oma valik just siseveendumusest lähtuvalt.

Aus on seda teha just nüüd, mitte lükata otsustamist ebamäärasesse tulevikku.

Miks liitun Isamaaga? Eesti vajab positiivset alternatiivi tänasele valitsusele.

Usun, et Isamaa on mõistlik valik neile, kes ei taha näha poliitikat vaid Reformierakonna ja EKRE vastanduva vägikaikaveona.

Usun, et saan Isamaa erakonnas anda panuse nii oma valijate eest kui laiemalt Eesti ees seisvate ülesannete lahendamisel.

Aitäh Keskerakonna liikmetele senise koostöö eest.“

Jüri Ratas reageeris sellele otsusele nii:

Endine erakonnakaaslane Tanel Kiik kirjutas postituse alla järgmiselt: „Hea Jaanus, mul on küll kahju, et Sa nii otsustasid, aga pean tunnistama, et mõistan Sind. Edu, jõudu ja tarkust Sulle edasisel teekonnal poliitikas ning elus laiemalt!“