LIHTSAMEELSETE PÜÜDJA: Pilveuurija Jüri Kamenik ütleb, et veebis müüdav „äikesetõrjuja“ ei saa kuidagi töötada.Foto: Kuvatõmmis/Facebook
Eesti uudised
15. september 2023 18:05

„Aastas lipsab üks-kaks äiksetormi ikkagi üle!“

Võrumaa mees müüb mitu tuhat eurot maksvat tormipilvede tõrjujat (14)

Tormipilvi tõrjuv kaadervärk koos lisadega – võlukepp, võimendi – maksab ligi 4000 eurot. Sellega saab ka muud teha. „Mitu korda on juhtunud, et kui selle tööle panen, tekivad haruldased hoovihmapilved, mis kastavad nagu oavarrest,“ selgitab Argo Vilberg, kes kentsakat riistapuud müüb.

Unustage ilmtargad ja sipelgapesad! Facebookis lööb laineid Võrumaa mees Argo Vilberg, kes müüb seadeldist, mis peaks tormipilved eemale tõrjuma. Jah, lugesite õigesti! Näiteks kuu aega tagasi – kui Lätis sadas rusikasuurusi raheteri – kirjutas üks Vilbergi jälgija Facebookis: „Argo, me loodame su harmoniseerijate peale, et need hiidkamakad meile Tartumaa lõunaosasse ei jõuaks.“ Vilberg samal ajal postitas kuvatõmmiseid äikesekaartidest, mille järgi liikus torm küll Läti kohal, ent Eestis riivas see vaid Saaremaad. Vilberg olevat kasutanud tormi eemale peletamiseks just sedasama imevahendit.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99