Foto: Envato Elements
Sisuturundus
18. september 2023 12:00

VEEBIMAJUTUS | Millist ekspertnõu peaksid teadma?

Veebimajutus on üks olulisimaid otsuseid iga veebilehe omaniku jaoks. See määrab ära, milline on sinu veebisaidi kättesaadavus, jõudlus ja turvalisus. Kui oled alles alustamas oma veebilehe loomisega või kaalud veebimajutuse teenuste vahetamist, on oluline olla informeeritud ja teha teadlikke otsuseid. Selles artiklis anname nõu, kuidas veebimajutust valida, millistele teguritele tähelepanu pöörata ja kuidas leida oma veebilehele parim lahendus.

Mis on veebimajutus?

Veebimajutus on teenus, mis võimaldab sul oma veebilehe andmeid internetis hoida ja kättesaadavaks teha. See hõlmab sinu veebisaidi failide salvestamist serverites ja nende serverite ühendamist internetiga. Veebimajutusteenus määrab ära sinu veebilehe kiiruse, turvalisuse ja üldise tulemuslikkuse.

Miks on oluline valida õige veebimajutus?

Õige veebimajutuse valimine on kriitiline, kuna see võib mõjutada teie veebilehe edukust mitmel viisil:

Kättesaadavus: Halb veebimajutus võib põhjustada sinu veebisaidi pidevat allakukkumist, mis võib viia külastajate kaotamiseni. Kättesaadavus on oluline, et säilitada usaldusväärsus ja külastajate rahulolu.

Kiirus: Aeglane laadimisaeg võib põhjustada külastajate lahkumist. Kiire veebimajutus tagab sujuva kogemuse ja aitab säilitada teie veebilehe külastatavust.

Turvalisus: Hea veebimajutus pakub tugevat turvalisust, kaitstes sinu veebisaiti häkkerite ja pahavara eest. Turvalisus on kriitiline nii teie enda kui ka teie külastajate andmete kaitseks.

Skaleeritavus: Kui sinu veebileht kasvab, vajad veebimajutust, mis suudab hakkama saada suurenenud liiklusega. Skaleeritavus on oluline, et sinu veebisait saaks kasvada ilma jõudlusprobleemideta.

Kuidas veebimajutust valida?

Veebimajutuse valimine võib olla keeruline ülesanne, kuid järgides mõningaid põhitõdesid, saad teha teadliku valiku:

Määra oma vajadused

Enne veebimajutuse valimist määra selgelt oma veebisaidi vajadused. Kas sul on vaja jagatud veebimajutust, pilvemajutust või pühendatud serverit? Kui palju ressursse sinu veebileht vajab?

Uuri teenusepakkujaid

Tee põhjalik uurimistöö erinevate veebimajutusteenuse pakkujate kohta. Vaata nende mainet, klientide ülevaateid ja pakutavaid funktsioone.

Hinda jõudlust

Kontrolli veebimajutuse jõudlust, sealhulgas serverite kiirust ja kättesaadavust. Kiire ja stabiilne jõudlus on oluline.

Turvalisus

Küsi teenusepakkujalt nende turvameetmete kohta. Veendu, et nad pakuvad tugevat turvalisust, sealhulgas SSL-sertifikaate ja regulaarseid varundusi.

Hind

Võrdle erinevate teenuste hindu ja leia parim hinna ja kvaliteedi suhe vastavalt oma eelarvele.

Kui soovid rohkem teada, siis siin on mõned küsimused, mida inimesed küsivad:

 1. Mis on jagatud veebimajutus?

  Jagatud veebimajutus tähendab, et mitmed veebilehed jagavad ühte serverit ja selle ressursse. See on tavaline valik väiksemate veebisaitide jaoks, kuna see on odavam, kuid võib mõjutada jõudlust, kui server on ülekoormatud.

 2. Mis on pilvemajutus?

  Pilvemajutus kasutab mitut virtuaalset serverit, mis on omavahel ühendatud. See pakub suuremat paindlikkust ja jõudlust, kuna ressursse saab vastavalt vajadusele suurendada või vähendada.

 3. Kas peaksin valima jagatud või pühendatud serveri?

  Valik sõltub sinu veebisaidi vajadustest. Jagatud server sobib väiksematele saitidele, samas kui pühendatud server annab sulle täieliku kontrolli ressursside üle, kuid on kallim.

 4. Kuidas ma saan oma veebilehe turvalisust parandada?

  Veebilehe turvalisuse parandamiseks peaksite kasutama SSL-sertifikaati, tugevat paroolipoliitikat ja regulaarseid varundusi. Samuti on oluline jälgida oma veebisaidi tarkvara uuendusi.

 5. Kuidas ma saan kontrollida serveri jõudlust?

  Serveri jõudlust saad kontrollida erinevate veebipõhiste tööriistade abil, mis mõõdavad laadimisaega ja kättesaadavust. Samuti on oluline jälgida serveriressursside kasutamist ja vajaduse korral neid suurendada.

Mida peaksin teadma domeeni registreerimise kohta Eestis?

Domeeni registreerimisel Eestis peaksid järgima järgmisi samme:

 • Vali sobiv domeeninimi ja kontrolli saadavust EIS-i domeeniregistris.

 • Maksa registreerimistasu, mis sõltub domeeni tüübist ja registreerimisperioodist.

 • Vali usaldusväärne registripidaja, kes aitab registreerimisega ja pakub vajalikke teenuseid.

 • Esita isikuandmed, mis on osa WHOIS-andmebaasist.

 • Jälgi domeeni aegumist ja pikenda seda õigeaegselt.

Kokkuvõtteks:

Veebimajutus on oluline osa iga veebilehe edukusest. Õige veebimajutuse valimine võib mõjutada sinu veebisaidi kättesaadavust, jõudlust ja turvalisust. Määra selgelt oma vajadused, uuri hoolikalt teenusepakkujaid ja hinda nende jõudlust ning turvalisust enne lõpliku otsuse tegemist. Õige valik aitab sul tagada oma veebilehe sujuva toimimise ja külastajate rahulolu.

Domeeni registreerimine ja veebimajutus – Host.ee