Foto: Envato Elements
Sisuturundus
15. juuli 2023 11:32

Kiirlaenud: kuidas leida parim kiirlaenupakkumine?

Kiirlaenud on tänapäeval muutunud üsna tavaliseks rahastamisvõimaluseks – eriti nendel hetkedel, kui vajate kiiret finantsilist abi ootamatute kulude katmiseks. Kuid nagu igasuguse finantsotsuse puhul, on ka kiirlaenu võtmine midagi, millele peaks lähemalt mõtlema. Siin on mõned näpunäited ja soovitused selle kohta, kuidas leida parim kiirlaenupakkumine Eestis.

Mis on kiirlaenud?

Kiirlaenud on finantsvahendid, mis võimaldavad inimestel kiiresti laenata väiksemaid rahasummasid, sageli lühikeseks ajaks. Need on loodud selleks, et pakkuda lühiajalist finantsabi ootamatute kulutuste (nagu arstiarved, remondid või ootamatud reisid) katmiseks. Kiirlaenude teine nimetus on lühiajalised tarbimislaenud või väikelaenud.

Kiirlaenude liigid Eestis

Enne parima kiirlaenupakkumise otsimist on oluline mõista, milliseid erinevaid kiirlaene Eestis pakutakse. See aitab valida kõige sobivama laenutüübi vastavalt teie vajadustele.

1. Väikelaenud

Väikelaenud on üks levinumaid kiirlaenutüüpe. Need laenud on tavaliselt väikese summaga, mis tuleb tagasi maksta lühikese aja jooksul. Väikelaenud sobivad hästi ootamatute arvete või väiksemate ostude katmiseks.

2. Tarbimislaenud

Tarbimislaenud on veidi suuremad laenud, mis on mõeldud suuremateks kulutusteks, näiteks kodu remont või puhkusereis. Nende laenude tagasimaksmine võib võtta kauem aega.

3. SMS-laenud

SMS-laenud on kõige kiiremad ja lihtsamini kättesaadavad kiirlaenud. Neid saab taotleda SMS-i teel ning laenusumma jõuab teie pangakontole väga kiiresti. Need sobivad hästi hädaolukordadeks.

Kiirlaenud Eestis: statistika ja kasulikud nõuanded

Kui vaatame Eesti kiirlaenuturgu, leiame huvitavat statistikat ja kasulikke nõuandeid.

Kiirlaenude statistika Eestis näitab, et eelmisel aastal kasutas kiirlaene ligi 30% Eesti elanikkonnast ootamatute kulutuste katmiseks.

85% kiirlaenu taotlejatest olid vanuses 25-45 aastat.

Keskmine kiirlaen Eestis oli umbes 500 eurot.

Kiirlaenude tööpõhimõte

Kiirlaenude tööpõhimõte on suhteliselt lihtne. Kui inimene vajab kiiresti raha, esitab ta laenutaotluse, märkides ära soovitud laenusumma ja tagasimakse tähtaja. Laenuandja hindab taotleja krediidi- ja maksevõimet ning otsustab, kas laenutaotlus heaks kiita või mitte.

Kui laenutaotlus kinnitatakse, kannab laenuandja raha taotleja pangakontole. Laenusaaja kohustub seejärel laenu tagasi maksma kokkulepitud tähtaja jooksul, mis võib olla mõne päeva kuni mitme kuu jooksul, sõltuvalt laenusummast ja laenutingimustest.

Kiirlaenude eelised

Kiirlaenudel on mitmeid eeliseid, mis muudavad nad atraktiivseks lahenduseks inimestele, kes vajavad kiiret finantsabi.

Kiirus: nagu nimigi ütleb, on kiirlaenud kiire lahendus. Taotlemisprotsess võtab tavaliselt vaid mõni minut ja raha võib jõuda teie kontole samal päeval.

Lihtsus: kiirlaenude taotlemine on lihtne, eriti võrreldes traditsiooniliste laenudega. Teil pole vaja palju dokumente ega pikki ooteaegu.

Kättesaadavus: enamik inimesi saab kiirlaenu taotleda, isegi kui neil on mõned krediidiprobleemid. Laenuandjad vaatavad küll taotleja krediitandmeid, kuid nad võivad heaks kiita ka neid, kellel on mõõdukas krediidiskoor.

Kiirlaenude riskid

Kuigi kiirlaenud võivad olla kasulikud, on oluline teada kaasnevatest riskidest.

Kõrged intressimäärad: kiirlaenudega kaasnevad tavaliselt kõrgemad intressimäärad võrreldes traditsiooniliste pangalaenudega. See tähendab, et tagasimakstav summa võib olla suurem kui laenatud summa.

Võlgnevusse sattumine: kui te ei suuda laenu õigeaegselt tagasi maksta, võib see viia võlgnevusse sattumiseni. See omakorda võib põhjustada veelgi suuremaid rahalisi probleeme.

Korduv laenamine: Mõnikord võib kiirlaenude mugavus põhjustada korduvat laenamist, mis võib viia pikaajaliste rahaliste probleemideni.

Kiirlaenud internetist

Kiirlaenud internetist on muutunud üha populaarsemaks viisiks, kuidas saada lühiajalist lisaraha. Need pakuvad äärmiselt mugavat ja kiiret lahendust rahalises kitsikuses, ilma et peaksite kodust lahkuma. Interneti kaudu laenutaotluse esitamine annab võimaluse taotleda kiirlaenu 24/7, kaasa arvatud nädalavahetustel ja pühade ajal. Lisaks sellele on kiirlaenu taotlemine internetist tavaliselt kiire ja lihtne protsess, võimaldades taotluse esitada vaid mõne minutiga.

Laenusummad, mida kiirlaenuandjad tavaliselt pakuvad, jäävad vahemikku 30 kuni 10 000 eurot – need summad sobivad hästi väiksemate kulutuste katmiseks või ootamatute väljaminekute rahastamiseks. Laenuperioodid on samuti üldjuhul lühikesed, ulatudes ühest kuust kuni mõne aastani, sõltuvalt laenuandja tingimustest ja laenuvajadusest.

Enne kiirlaenu võtmist on äärmiselt oluline hoolikalt tutvuda laenulepingu tingimustega, sealhulgas intressimäärade, lepingutasude ja muude kuludega. Need peaksid olema selgelt välja toodud ning vastama teie finantsvõimalustele, et vältida võimalikke üllatusi ja tagada, et laen ei koorma teie eelarvet liigselt.

Samuti on oluline kontrollida, et laenuandjal oleks kehtiv tegevusluba ja et tegemist oleks usaldusväärse ettevõttega. See tagab, et teie finantsandmeid koheldakse turvaliselt ja vastutustundlikult. Ärge unustage kaaluda ka laenuandja klienditeenindust, mis peaks olema kättesaadav ja abivalmis, et aidata klientidel lahendada võimalikke probleeme või vastata küsimustele.

Tavaliselt piisab kiirlaenu taotlemisel vaid veebipõhise taotluse täitmisest ja selle saatmisest laenupakkujale. Pärast taotluse esitamist hindab laenupakkuja teie taotlust ning teeb otsuse, kas see kiidetakse heaks või mitte. Kui laenutaotlus on heaks kiidetud, kantakse laenusumma laenusaaja pangakontole, tagades kiire ja hõlpsa juurdepääsu vajalikule rahale.

Kokkuvõttes võib öelda, et kiirlaenud internetist on tõhus vahend ootamatute rahaliste olukordade lahendamiseks ja finantsvabaduse saavutamiseks. Siiski on oluline teha teadlikke otsuseid, mis arvestavad teie finantsseisundit ja vajadusi ning hoolikalt uurida laenupakkumisi enne lõpliku otsuse tegemist.

Soodsa hinnaga kiirlaen

Kui otsite soodsat kiirlaenu, on oluline mõista, et odavus ei tähenda ainult madalat intressimäära, vaid hõlmab ka kõiki laenuga seotud kulusid. Allpool uurime mõningaid võtmetegureid, mis määravad kiirlaenu soodsa hinnangu ja aitavad teil teha teadlikke finantsotsuseid.

Intressimäär: esimene ja kõige ilmsem tegur on intressimäär. Soodsa hinnangu saamiseks peaks intressimäär olema võimalikult madal. Madal intress tähendab, et laenu tagasimaksmine ei ole nii koormav ning laenu kogukulu jääb madalamaks.

Lepingutasud: lisaks intressimäärale tuleb tähelepanu pöörata ka lepingutasudele. Mõned laenuandjad võivad nõuda erinevaid tasusid, näiteks laenulepingu sõlmimise tasu või teenustasu. Soodsa hinnangu korral peaksid need kulud olema minimaalsed või sootuks puuduma.

Laenuperiood: laenu soodsus sõltub ka laenuperioodist. Mida pikem on laenuperiood, seda madalamad on tavaliselt igakuised tagasimaksed, kuid lõpuks võib see suurendada laenu kogukulu intresside tõttu. Seega peaks laenuperiood olema tasakaalus, nii et saate laenu tagasi maksta mõistliku aja jooksul, minimeerides samas intresside mõju.

Laenusumma: laenusumma mängib samuti rolli. Väiksemad laenusummad on tavaliselt odavamad, kuna intressid ei kogune nii kiiresti. Kui vajate vaid väikest rahasüsti, siis proovige laenata ainult seda, mida tõesti vajate.

Laenuandja maine: soodsa hinnangu saamiseks on oluline valida usaldusväärne laenuandja. Uurige laenuandja mainet, lugege klientide tagasisidet ja veenduge, et nad tegutsevad vastavalt seadusandlusele. Tuntud ja respekteeritud laenuandja võib pakkuda paremaid laenutingimusi.

Võrdlemine: kõige olulisem samm soodsa kiirlaenu leidmisel on erinevate laenuandjate pakkumiste võrdlemine. Kasutage võrdlusplatvorme või küsige pakkumisi erinevatelt laenuandjatelt ning analüüsige nende tingimusi hoolikalt.

Soodsa hinnaga kiirlaen on võimalik, kui teete põhjalikku uurimistööd, võrdlete erinevaid pakkumisi ning teete teadliku ja läbimõeldud otsuse, mis sobib teie finantsolukorraga kõige paremini.

Kuidas leida parimat kiirlaenupakkumist

Nüüd, kui teate erinevate kiirlaenude tüüpe, on aeg õppida, kuidas leida parimat kiirlaenupakkumist, mis vastab teie vajadustele ja eelarvele.

1. Võrrelge intressimäärasid

Üks olulisemaid tegureid kiirlaenu valikul on intressimäär. Erinevad laenuandjad pakuvad erinevaid intressimäärasid, seega on oluline võrrelda neid omavahel. Valige laen, mille intressimäär on teile taskukohane ja mõistlik.

2. Tutvuge tingimustega

Enne laenu võtmist on hädavajalik tutvuda laenulepingu tingimustega. Pöörake erilist tähelepanu tagasimaksmise graafikule ja võimalikele lisakuludele. Veenduge, et olete kõiki tingimusi selgelt mõistnud.

3. Uurige laenuandjat

Teine oluline samm on uurida laenuandjat ennast. Kontrollige nende mainet ja klientide tagasisidet. Usaldusväärne laenuandja on võti edukale laenuvõtmisele.

4. Küsige nõu eksperdilt

Kui teil on endiselt kahtlusi või küsimusi, ärge kartke küsida nõu finantsnõustajalt või eksperdilt. Nad saavad teid juhendada parima kiirlaenu valimisel.

Uus kiirlaen

„Uus kiirlaen” viitab uuele laenutootele või laenupakkumisele, mis on turule hiljuti lisatud. See võib olla finantsasutuse või laenupakkujate poolt välja antud laen, millel võivad olla erinevad tingimused, intressimäärad ja tagasimaksmistingimused võrreldes varasemate laenudega.

Kiirlaenud 24/7

Kiirlaenu taotlemisel on üks suur eelis nende kättesaadavus ööpäevaringselt. See tähendab, et inimestel on võimalik laenu taotleda igal kellaajal, nii päeval kui ka öösel, nädalapäevast sõltumata. Lisaks on kiirlaenu taotlemine võimalik nädalavahetustel ja isegi pühade ajal.

Selline laenude kättesaadavus ööpäevaringselt on eriti kasulik nendele, kes seisavad silmitsi ootamatute rahaliste olukordadega ja vajavad kiiret rahalist abi. See võib hõlmata ootamatuid meditsiinilisi kulutusi, auto remonti või muid ettearvamatuid väljaminekuid, mis ei oota tööpäeva algust ega pangakontorite avamist.

Ööpäevaringselt saadaval olev kiirlaen võimaldab inimestel reageerida kiiresti finantsvajadustele ning esitada laenutaotlus siis, kui see neile kõige paremini sobib. See annab paindlikkuse ja turvatunde, et hoida ära rahaliste raskuste süvenemist ja tagada, et vajalikud kulud saavad kiiresti kaetud.

Kokkuvõttes muudab kiirlaenude kättesaadavus ööpäevaringselt ja ka nädalavahetustel need atraktiivseks lahenduseks neile, kes vajavad kiiret finantsabi ning hindavad mugavust ja paindlikkust laenutaotlemisel.

Kiirlaenupakkujate võrdlused

Credit24

Credit24 pakub eraisikutele tagatiseta lühiajalisi tarbimislaene ja krediidikontot. Credit24 on Eesti juhtiv tarbimislaenude pakkuja, kes väljastab laene suurusega 50-10 000 € kuni viieks aastaks.

Credit24 pakub krediiti Krediidikonto limiidi alusel. 1000€ laenamisel 12 kuuks, fikseeritud intressimääraga 24% aastas on KKM 27.24% aastas, tagasimaksete summa 1135€ ning kogusumma 1135€. Tagasimakseperiood vahemikus 3 kuni 60 kuud. Tutvu tingimustega credit24.ee ja pea nõu asjatundjaga numbril 614 3400.

Credit24 pakub laenu. 1000 € laenamisel 12 kuuks, fikseeritud intressimääraga 36,36% aastas, on KKM 55,47% aastas, lepingutasu 40 €, tagasimaksete arv 12, tagasimaksete summa 1216,01 € ja kogusumma 1256,01 €. Tutvu tingimustega credit24.ee ja pea nõu asjatundjaga numbril 614 3400.

Ferratum

Ferratum Bank EE — kiire ja mugav laenu taotlemine ning sõbralik klienditeenindus.

• Laenusumma: 100-5000€

• Minimaalne laenuperiood: 1 päev

• Maksimaalne laenuperiood: Kindlat kuupäeva pole – klient saab laenulimiidi kontot kasutada nii kaua, kui soovib

• Esimesed 30 päeva on uuele kliendile 0% intressiga. Laena kuni 5000€ ja tagasta 30 päeva pärast 5001€

• Professionaalne ja sõbralik klienditeenindus (Google rating 4,8/5)

• Kiire vastus ning kogu protsess interneti teel, ei mingeid kõnesid või tüütuid lisaküsimusi

• Intress alates. 2% kuus

• Paindlik maksegraafik ja lisatasuta maksepuhkuse võtmine või maksekuupäeva muutmine

• Ferratum on Põhjamaadest alguse saanud enam kui 10-aastase kogemusega pank. Võid olla kindel, et kõik tingimused on läbipaistvad ning isikuandmeid töödeldakse ning hoitakse turvaliselt

Bondora

Toote põhitingimused: laenusumma 500 kuni 10 000 eurot. Laenuperiood 3 kuni 60 kuud. Intressimäär alates 9,66% (pakutavad tingimused olenevad iga laenaja individuaalsest olukorrast) Krediidi kulukuse määr 20,79% kuni 59,9%.

Eelised: süsteem kalkuleerib iga laenaja andmete ja krediidiajaloo põhjal parima võimaliku intressimäära

Kiirem ja vähem konservatiivne kui pangad

Ei ole varjatud tasusid

Üle 300 000 kliendi

Laenud on tagatiseta ja taotlemine toimub väga lihtsalt

Laenupakkumine 5 minutiga

Taotluse esitamine täielikult interneti teel

24/7 automaatne laenuprotsess

Laenu ennetähtaegne tagasimaksmine lisatasudeta

Igakuise laenutagasimakse suuruse saad ise valida

Creditea

Creditea krediidikonto (krediidiliin) krediidi kulukuse määr (KKM) on 27.24% aastas (maksimum KKM/max 45.93%) järgmistel näidistingimustel: 1000 € kreiidilimiidi kasutamisel fikseerimata aastaintressiga 24% on igakuiste maksete kogusumma 1135 € ja tagasimaksete summa 1135 €. Eeldusel, et krediidilimiit võetakse kasutusele kohe ja täies mahus ning makstakse tagasi 1 aasta jooksul 12 võrdse tagasimaksena. Tutvu tingimustega creditea.ee ja pea nõu asjatundjaga. Tagasimakseperiood vahemikus 3 kuni 60 kuud. Tutvu tingimustega Creditea.ee ja pea nõu asjatundjaga numbril 6119090.

Raha24

Raha24 pakub laene kuni 5000 EUR suurune tagatiseta tarbimislaen, mille sihtotstarve on tatleja vaba valik. Laenu saab taotleda 2-60 kuuks.

Raha24 väikelaenu tingimused taotlejale:

• Tagatist ega käendust ei ole vaja

• Taotleja peab olema vähemalt 18-aastane

• Taotleja igakuine netosissetulek peab olema vähemalt 425 eurot

• Taotleja peab olema Eesti Vabariigi kodanik ja/või tema alaline elukoht on Eesti Vabariik

• Taotlejal ei tohi olla kehtivad maksehäireid

• Taotleja on kursis vastutustundliku laenamise põhimõtetega

• Ilma pangakonto väljavõtteta on võimalik laenu taotleda ainult siis, kui on jätkatud pensionisamba sissemakseid

SMSRaha

SMSRaha EE pakub erinevat tüüpi veebipõhiseid finantstooteid, nagu virtuaalne krediitkaart, krediidikonto, tarbijakrediit, kiirlaen, autolaen ja järelmaks. Vali oma laen vahemikus 200 kuni 7500 EUR, maksetähtaeg on 1 kuni 60 kuud. Esmane laen kuni 7500 EUR tasuta!

Tüüpnäide:

1000 € laenamisel tähtajaga 50 kuud, fikseeritud intressimäär 18 %, krediidi kulukuse määr 19,75%, lepingutasu 0 €, tagasimaksete summa 1387,75 € ja tarbija poolt makstav kogusumma 1387,75 €. Tulenevalt laenusumma suurusest ja laenuperioodi pikkusest võib aastane maksimaalne intressimäär olla 18 % kuni 40,00 %. Tutvu tingimustega ja pea nõu asjatundjaga.

Moneyzen

MoneyZen EE pakub 100 kuni 5000 eurot. Laenu tagasimakse periood: 3-36 kuud. Taotlemise vanusepiirang: 18-73 aastat

Laenu tüüpnäide:

Laenates 6000 eurot viieks aastaks fikseeritud aastase intressimääraga 13% ja kuumaksega 148,52 eurot, on krediidi kulukuse määr 20,07%. Kogu laenuperioodi jooksul tagasi makstav summa on 9 116,11 eurot, millest 2 191,11 eurot moodustavad intressimaksed ja 720 eurot laenu haldustasu. 180 euro suurune laenu lepingutasu ning 25 euro suurune ZenFundi makse tuleb tasuda kohe pärast laenu väljamaksmist. Laen läheb viie aasta jooksul maksma 3 116,11 eurot. Pakutavad tingimused olenevad taotleja individuaalsest olukorrast. Tutvuda kindlasti ka laenujuhise ja üldtingimustega ningi vajadusel küsida nõu ka asjatundjalt.

Laen.ee

Laen EE pakub erinevat tüüpi veebipõhiseid finantstooteid, nagu virtuaalne krediitkaart, krediidikonto, tarbijakrediit, kiirlaen, autolaen ja järelmaksu. Laen vahemikus 200 kuni 7500 EUR, maksetähtaeg on 1 kuni 60 kuud. Esmane laen kuni 7500 EUR tasuta!

Tüüpnäide:

1000 € laenamisel tähtajaga 50 kuud, fikseeritud intressimäär 18 %, krediidi kulukuse määr 19,75%, lepingutasu 0 €, tagasimaksete summa 1387,75 € ja tarbija poolt makstav kogusumma 1387,75 €. Tulenevalt laenusumma suurusest ja laenuperioodi pikkusest võib aastane maksimaalne intressimäär olla 18% kuni 40,00%. Tutvuge tingimustega ja pidage nõu asjatundjaga.

Korduma kippuvad küsimused

K: Kui kiiresti ma saan kiirlaenu?

V: Kiirlaenud võivad olla kättesaadavad mõne tunni jooksul pärast taotluse esitamist, sõltuvalt laenuandjast ja nende protsessist.

K: Kas ma pean tagama kiirlaenu?

V: Enamik kiirlaenudest on tagatiseta laenud, mis tähendab, et te ei pea esitama vara tagatisena.

K: Mis juhtub, kui ma ei suuda õigeaegselt tagasi maksta?

V: Kui te ei suuda õigeaegselt tagasi maksta, võib see kaasa tuua lisakulud ja võimaliku võlgnevusse sattumise.

K: Kas kiirlaen on minu jaoks õige valik?

V: Kiirlaenud võivad olla sobiv valik, kui vajate kiiret finantsabi ja olete kindel, et saate laenu õigeaegselt tagasi maksta.

K: Kas kiirlaenud mõjutavad minu krediidiskoori?

V: Õigeaegne tagasimakse võib positiivselt mõjutada teie krediidiskoori, kuid maksehäired võivad seda kahjustada.

K: Kuidas leida usaldusväärset kiirlaenuandjat?

V: Leidke usaldusväärne kiirlaenuandja, uurides nende mainet, lugedes klientide ülevaateid ja võrreldes erinevaid pakkumisi.

Kokkuvõte

Kiirlaenud võivad olla suurepärane viis ootamatute kulude katmiseks, kuid on oluline teha teadlikke otsuseid ja leida parim pakkumine, mis sobib teie vajadustega. Võttes arvesse erinevaid laenutüüpe, intressimäärasid (euribor), tingimusi ja laenuandja mainet, saate tagada, et teie kiirlaenu kogemus Eestis on positiivne ja muretu.

Hoiatus! Finantsteenuse teade

Enne lepingu sõlmimist soovitame tungivalt tutvuda finantsteenuse tingimustega või konsulteerida spetsialistiga. Loodame, et see artikkel aitas teil paremini mõista kiirlaenude maailma ja kuidas neid mõistlikult kasutada. Kui teil on lisaküsimusi, siis palun ärge kartke küsida nõu oma kohalikult kiirlaenuandjalt või finantsnõustajalt.