Väsinud ja stressis töötaja enne järjekordset projekti esitamise tähtaega

Foto: Evato Elements
Sisuturundus
15. september 2023 08:37

Pinged, stress, närvilisus ja tülpimus… Kus on väljapääs?

Kui palju on neid, kellele sügis meeldib! Hoolimata sügisese metsa kirevast ilust hakkavad külmad ja tuulised ilmad ning süvenev pimedus meie närvisüsteemi tasakaalu paratamatult häirima. Pärast lahedat suvepuhkust on enamikul meist raske taas kohaneda tööga kaasneva närvipinge ja vaimse koormusega. Just praegu on see aeg, mil võivad tekkida närvilisus, masendus ja apaatia. Mida tuleks teha, et maandada stressi ja vältida depressiooni teket?

Mida soovitavad psühholoogid?

Psühholoogide sõnul on pääsetee selles, et tuleb endas võimendada positiivsust ning negatiivsus oma elust välja lülitada. Allpool on juhtnöörid selle tegevuskava elluviimiseks.

Kuidas võimendada endas positiivsust?

Positiivsuse suurendamiseks on üks lihtsamaid vahendeid tegelda nende asjadega, mis sulle tõeliselt meeldivad. Kuula mõnusat muusikat, võta uuesti kätte oma lemmikraamat, hakka uuesti tegelema mõne unarusse jäänud harrastusega. Õpi midagi uut, mis sulle huvi pakub. Näiteks pillimängu õppimine on tegevus, mis ühelt poolt arendab ja teisalt viib muremõtted eemale.

Rahvatarkus ütleb, et jagatud rõõm on kahekordne rõõm ning jagatud mure on pool murest! Võta aega suhtlemiseks oma lähedastega ja sõpradega. Ümbritse ennast ainult toredate ja positiivsete inimestega, kellega sulle meeldib koos olla. Võta ühendust hea sõbraga, keda sa pole kaua näinud ja tee talle ettepanek kohtuda. Ole oma lähedaste suhtes heatahtlik, tunne nende käekäigu vastu huvi ja kiida neid. Üllata oma elukaaslast mõne väikese meeldiva kingitusega ja kallista teda.

Kehaline aktiivsus tekitab positiivseid emotsioone. Jaluta, matka koos sõpradega ning tee enda võimetele vastavat trenni. Positiivsust annavad ka veeprotseduurid, vann, saun või veekeskuse külastus. Ja veel üks soovitus: ühenda ennast juhtmetest lahti. Asenda telerivaatamine ja mõttetu netis surfamine looduses viibimisega.

Kuidas oma elust negatiivsus välja rookida?

Esimese sammuna soovitavad psühholoogid vältida suhtlemist ebameeldivate või negatiivseid emotsioone põhjustavate isikutega.

Kuna meediakanalid kipuvad keskenduma negatiivsetele uudistele, on vaimsele tervisele kasulik nende ligipääsu oma ajule vähendada. Vali välja üks ja ainuke, endale meelepärane infoallikas, ja jäta teised kõrvale. Uudistega tutvuda on mõistlik üks kord päevas, maksimaalselt kaks korda päevas.

Negatiivsuse vähendamiseks on oluline korrastada oma mõtlemist. Ära võrdle ennast teiste inimestega. Pigem mõtle sellele, et sa oled ainulaadne ja kordumatu. Kõigil inimestel, ka sinul on omad tugevad küljed ja positiivsed iseloomujooned. Lepi läbikukkumistega ja ära tegele enese süüdistamisega. Kõik inimesed eksivad vahetevahel ning vigadest on alati võimalik õppida.

Stressi ja närvipingeid leevendavat abi saab ka apteegist.

Õnneks ei ole pingete ja närvilisuse korral vaja hakata võtma tugevatoimelisi retseptiravimeid. Stressist ja närvipingest jagu saamiseks tuleks eelistada looduslikke vahendeid, mille kasutamine on ohutu ja mis ei tekita sõltuvust.

Parim stressivastane ja närvipingeid leevendav vahend peaks olema selline, mis ühelt poolt toimib rahustavalt ning teisalt tugevdab närvisüsteemi. Selliseks tooteks on Nervostrong, mis sisaldab tervet komplekti närvisüsteemi toetavaid ja rahustavalt mõjuvaid bioaktiivseid aineid: trüptofaani, B-rühma vitamiine ning palderjani, melissi, humala, viirpuu, naistepuna ja kannatuslille ekstrakte.

Nervostrongi koostisosad toetavad närvisüsteemi normaalset toimimist ning samal ajal tugevdavad närve. Nervostrong normaliseerib aju biokeemilisi protsesse ning häälestab meeleolu positiivseks. Selle tulemusel on õhtul kergem uinuda ning päevasel ajal lihtsam stressi ja pingega toime tulla.

Nüüd on apteekides saadaval ka uus Nervostrong Intensive, mis on mõeldud täienduseks populaarsele Nervostrongile. Nervostrong Intensive on võrreldes „tavalise“ Nervostrongiga tunduvalt kontsentreeritum ning märksa tugevama rahustava ja pingeid leevendava toimega. Nervostong Intensive´it soovitatakse kasutada äärmiselt pingelistel ja stressirohketel aegadel, mil „närvid on täitsa püsti“.

Nervostrongi ja Nervostrong Intensive´it saab soodsalt osta siit: