MEDIKAMENDID AGRESSORILE: Theraflu tootja, rahvusvaheline ravimifirma ei tee saladust, et jätkab ravimite tarnimist Venemaale. Neid aitavad selles Eesti transpordifirmad.Foto: Kirill Kukhmar / TASS
Eesti uudised
13. september 2023 18:00

THERAFLU-RALLI: pärast täiemahulise sõja algust on Eesti kaudu Venemaale liikunud miljonite eurode eest tuntud ravimit (12)

Pärast täiemahulise sõja algust Ukrainas on Eestist kurioossel kombel saanud tuntud ravimi transiitriik. Mullu suvel ja sügisel on Eesti transpordifirmad aidanud Venemaale viia rohkem kui kahe miljoni euro eest Theraflud. Ravimit Venemaale vedanud Eesti ettevõte selgitusi ei jaga: „Kaja Kallas ei näinud põhjust asjast rääkida, ei näe ka meie.“

Augusti lõpus kirjutasime Eesti Pagarist – armastatud Eesti toidutootjast, mille tooted jõuavad Venemaale müügile Läti ja Leedu kaubavedajate abiga. Eesti Pagari juhi Ragnar Kõivu sõnul müüsid nemad lihtsalt oma kaupu lõunanaabritele. Et viimased on pagaritooted omal käel Venemaale edasi müünud, tuli talle uudisena.

Kuidas aga selgitada kaubavahetust olukorras, kus Eesti ja välismaa ettevõtted vahetavad rollid ja Eesti transpordifirma abiga jõuab mõne välisriigi tuntud kaubamärk Venemaale? Järgnevas loos harutamegi sellise kaubaahela niite ühe Eestiski tuntud ravimi, Theraflu näitel.

Ehkki ravimite impordile ja ekspordile pole sanktsioone kehtestatud, on Eestist Venemaale liikunud Theraflu kogus ja väärtus siiski märkimist väärt. Seda enam, et enne 2022. aasta suve liikus Theraflu Venemaale teisi teid pidi. Eestit need saadetised ei läbinud.

Kuid 2022. aasta suvel olukord muutus.

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99