Peaminister Kaja Kallas koos abikaasa Arvo Hallikuga.

Foto: Erki Pärnaku
Eesti uudised
13. september 2023 10:41

Kallas selgitab segadust laenulepingu kuupäevaga: andsin digiallkirja jaanuari alguses (129)

Peaminister Kaja Kallas selgitab sotsiaalmeedias, et andis oma abikaasa firma Novaria Consultiga sõlmitud laenulepingule digiallkirja kaks korda, sest lepingusse jäid mõned näpuvead.

„Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni mõnes liikmes on küsimusi tekitanud see, et laenulepingul on digiallkiri hilisem kui lepingus endas kirjas. Soovitan alati neid küsimusi küsida minult otse, mitte meedia vahendusel. Sellele on lihtne ja argine selgitus. Allkirjastasin Novaria Consultiga laenulepingu 5. jaanuaril 2022. Lepingu teksti jäid sisse paar näpuviga, mida märkas hiljem pank. Panga palvel parandasime need vead ja panime 3. veebruaril 2022 lepingule uued allkirjad. Nii et tegu on ikkagi sellesama 5. jaanuaril sõlmitud lepinguga. Ka lepingu tekstis on lepingu sõlmimise ajaks märgitud 5. jaanuar 2022,“ kirjutas Kaja Kallas.

„Laenusumma kandsin Novaria Consultile üle 6. jaanuaril 2022. Nii lihtne see ongi. Oma sõnade kinnituseks saatsin täna hommikul riigikogu korruptsioonivastasele erikomisjonile ka algse lepingufaili koos 5. jaanuaril 2022 pandud digiallkirjadega. Andsin laenu abikaasa haldusfirmale investeeringute tegemiseks,“ selgitas peaminister.

„Minu poolt antud laenul puudub igasugune seos Metaprindi äritegevusega ja Metaprindi külastamisega 28. jaanuaril 2022. Kõik sellised seosed on meelevaldsed ja püüavad teadlikult maalida moonutatud pilti. Kahjuks on poliitikuid, kes loovad kunstlikke seoseid, manipuleerivad faktidega ja esitavad väiteid, millel pole reaalse eluga mingit pistmist. Tonte ei tasu näha seal, kus neid ei ole,“ lisas Kallas.