MAAILM LÄBI LAULUGA: “Sel suvel olen kõvasti rännata saanud,” ütleb Margit Margusson, kel ka kahe suvetuuriga Eesti risti-rästi läbi sõidetud on. “Eelolev nädalalõpp möödub Pärnus.”Foto: Arno Saar
Verni Leivak 19. juuli 2001 23:00
“Poplaulja elu ongi selline, nagu ma seda kolm aastat tagasi ette kujutasin,” kinnitab ansambli Push Up solist Margit Margusson, 17, kelle jaoks on see suvi olnud eriti töörohke. Push Up osales koguni kahel suvetuuril.

Kolmeaastase lauljastaa˛iga Margit Margusson on igal suvel osalenud mõnel kontserttuuril. “Kuid teistest enam on meelde jäänud just see aasta, sest nii lõbusat tuuriseltskonda kui oli tuuril “Valdur presidendiks!” pole varem olnud,” tunnistab Margit, “olime nagu üks mees.”

Ta toob võrdluseks mulluse “Topeltlöögi”, kus oli kõik vastupidi: “Smilers hoidis omaette, Termikas samuti – eriti me ei suhelnud.”

Milles täpselt tänavuse menutuuri seltskonna vahvus seisnes, et soostu Margit ütlema, sest: “Ega kõigest saa ju rääkida…” Ta nendib vaid, et Millingu ja Normanni lavatagused naljad hoidsid pidevalt kõigi tuju üleval ja oli põnev vaadata, kuidas mehed hirmsa kiirusega ühe kostüümi ja grimmi teise vastu vahetasid.

Margiti jaoks oli aga väga oluline see, et tuuril osalemine andis talle võimaluse tutvuda Ivo Linna ja Marju Länikuga, kellega ta varem polnud kokku trehvanud. “Väga meeldivad ja huvitavad inimesed,” konstateerib ta aupaklikult.

Tikk-kontsad ajavad komistama

Lavaliste äparduste suhtes oli “Valdur presidendiks!” vaene, sest kõik laabus õlitatult. Kui mitte arvestada komistamisi ja koperdamisi, mis rahvale nalja teevad.

Margit kannab esinemiste ajal hirmkõrgete tikk-kontsadega saapaid. Kontsad kipuvad aga alatasa lavalaudade vahele või taha jääma. “Pikali ma õnneks ei kukkunud, räigeid komistamisi tuli aga küll ette, sest tasakaalu säilitamine on selliste kontsadega üpris raske,” naerab ta.

“Tivoli tuuril Viljandis algas meeletu torm ja lava oli kokkukukkumise äärel. Kahel lavaplaadil oli vahe sees ning pidevalt astusin ühe jalaga nagu auku.”

Tivoli tuuriga meenub Margitile esinemine Narvas, kus Push Up tegelikult ette astuma ei pidanudki. “Seal on ju valdavalt vene publik. Aga meie ajasime sassi ja läksime kohale. Ega meid siis minema saadetud, saadeti hoopis lavale. Algul mõtles rahvas, et oo, mis uus bänd see on. Ja kui eesti keeles laulma hakkasime, vaatasid meid inimesed, sõna otseses mõttes suud ammuli – sõnadest ju keegi aru ei saanud. Aplausid teenisime aga ära!”

Sünnipäevaks Ibizale!

Pühapäeval saab Tivoli tuur otsa ja Margit heietab puhkuseplaane. Võimalik, et juba augustis, oma 18. sünnipäeva paiku (17. august, - toim.) sõidab ta Ibizale. “Olen sinna juba viimased paar aastat tahtnud sõita, aga kunagi pole piisavalt aega olnud,” räägib ta.

Senised üksikud vabad päevad on Margit püüdnud sisustada Eestis reisimisega - Pärnus, Lõuna-Eestis, Saaremaal ja Vormsil. “Ikka koos sõpradega,” rõhutab ta, “mitte ühe konkreetsega. Vara veel!”