Sisuturundus
13. september 2023 11:32

Seedimise korrastamine aitab kaasa ka vaimsele tervisele

Meie soolestik on ülivõimas süsteem, mida õigustatult peetakse väga oluliseks nii füüsilise kui ka vaimse tervise tagamise seisukohalt.

Lisaks seedeprotsessidele osaleb meie soolestik immuunkaitses ja hormonaalse tasakaalu säilitamises. Uued teadusuuringud on välja selgitanud üllatava tõe – soolestik mängib väga olulist rolli ka vaimse tervise tagamises ja positiivse meeleolu hoidmises. Pikemat aega kestvad seedehäired nagu puhitus, gaasid ja kõhukinnisus hakkavad paratamatult mõjutama meie vaimset tasakaalu, rikuvad tuju ning võivad pikapeale viia ärevuse, masenduse või depressiooni tekkimiseni.

Soolestikus asub meie „teine aju“

Kõik me teame väljendit „kõhutunde pealt otsustama“. Esmapilgul tundub see tühja sõnakõlksuna, kuid tegelikult on sellel tugev tõepõhi all. Teadlased on avastanud seedesüsteemi seintesse põimitud närvisüsteemi ning peaaju vahel toimiva sidekanali, mis vahendab pidevalt informatsiooni mõlemas suunas. See avastus on muutnud pöördeliselt arusaamist seedimise ning meeleolu, vaimse tervise ja isegi mõtteviisi vahelistest seostest.

Lihtsalt öeldes: me saame pidevalt erinevaid signaale oma „teisest ajust“ – soolestikuga seotud närvisüsteemist. Kui soolestik on terve ja töötab korralikult, on meie aju õnnelik ning me ise oleme rõõmsad ja tegusad. Kui aga soolestiku töö on häiritud, saadab ta ajju häiresignaale, mis mõjuvad negatiivselt meie enesetundele ja meeleolule.

Millega „soolestiku aju“ tegeleb?

Erinevalt peaajust ei ole soolestiku närvisüsteem võimeline keerulisi ülesandeid lahendama ega luuletusi looma. Tema põhiülesandeks on juhtida kogu seedimisprotsessi, alates neelamisest ja toitu lagundavate ensüümide vabastamisest kuni toitainete imendumise ning jääkide väljutamiseni.

Soolestiku närvisüsteem ei ole mõtlemisvõimeline, kuid ta suhtleb pidevalt peaajuga. Seedetrakti häired võivad tekitada suuri emotsionaalseid nihkeid ja meeleolumuutusi, mida kogevad inimesed, kes kannatavad soole ärritussündroomi, kõhukinnisuse, puhituse, kõhuvalu või maoärrituse all.

Uuringud näitavad, et erinevate sooleprobleemidega inimestel esineb keskmisest palju sagedamini ärevust, masendusmeeleolu ja depressiooni. Selle tõttu on oluline pöörata rohkem tähelepanu oma seedetrakti tööle ning vajadusel võtta ette samme selle normaliseerimiseks.

Seedimise korrastamiseks on abi elustiili muutmisest ja taimsetest preparaatidest.

Kõhukinnisuse, gaaside kogunemise, kõhupuhituse ja soolestiku teiste talitlushäirete ravis tuleb esmalt keskenduda toitumise korrigeerimisele ja füüsilise aktiivsuse suurendamisele. Järgmise sammuna on soovitatav kasutada looduslikke ravimeid, mis parandavad tõhusalt soolestiku tööd, kuid ei põhjusta tugevat kõhulahtisust ning ei tekita soovimatuid kõrvaltoimeid. Heaks valikuks on taimne ravim Eucarbon herbal, mis sisaldab sennalehtede pulbrit, rabarberijuure ekstrakti ja peenestatud taimset sütt.

Eucarbon herbal on looduslik soolestiku töö korrastaja, mis leevendab kõiki põhilisi seedetegevuse häiretest tingitud sümptomeid: kõhukinnisust, kõhupuhitust ja gaaside kogunemist. Tablettidel on ka kerge desinfitseeriv toime seedetraktile. Erinevalt tavalistest lahtistitest ei kutsu ta esile tugevat kõhulahtisust, mistõttu saab teda kasutada ka tööl või reisil olles.

Ravimil on kolmetine toime:

  • Puhastab soolestiku, eemaldab gaasid, mürgid ja soolestikku ärritavad ained.

  • Stimuleerib soolestiku liikuvust ja kiirendab roojamasside väljutamist.

  • Pehmendab soolesisu ja muudab selle kergemini väljutatavaks.

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise või ravimi kõrvaltoimete tekkimise korral pidage nõu arsti või apteekriga.

Müügiloa hoidja: F. Trenka chem.- pharm. Fabrik GmbH, Austria. Täiendav teave müügiloa hoidja esindajalt Eestis: KBM Pharma OÜ, Tähtvere 4, 51007 Tartu. Tel. 733 8080

Osta soodsalt siit.