Uudised

Professor Jüri Varistet meenutades  

14. oktoober 1997, 00:00

ÜLO MÄE

10. oktoobril oleks saanud 90-aastaseks eesti koorikultuuri nimekamaid esindajaid Jüri Variste, kelle sünniaastapäeva tähistati möödunud laupäeval Tallinnas. Eesti Kooriühingu ja Muusikaakadeemia korraldatud mälestuskonverentsil pidasid ettekanded tema endised üliõpilased Heino Rannap, Ants Sööt, Leili Sarapuu ja Tõnu Kangur ning Merike Toro. Õhtusel kontserdil Estonias kõlasid ka Variste laulud. Estonia valges saalis toimunud mälestusõhtul meenutati Varistet kui erudeeritud, väga ausat ja südamlikku inimest, kes nõudis õppejõuna üliõpilastelt ülesannete korrektset täitmist.

Variste oli lauljate-kuulajate leemikuks meie üldlalupidudel, seda juba alates 1950. aastast. Viimast korda oli ta üldjuhi puldis 1985. aastal täiskasvanute ja 1987. aaastal koolinoorte laulupeol.

Kõik andekad koorijuhid on ka ise laule loonud. Selles ei ole erand ka Variste. Ta on kirja pannud üle 40 koorilaulu.

Oma elutööga aitas Variste kaasa sellele, et taasiseseisvunud Eestil on olnud algusest peale maailmatasemel koorikultuur. On ju meie kõrge tasemega koorid, eelkõige aga tema ühe andekama õpilase Tõnu Kaljuste loodud Filharmoonia Kammerkoor, olnud meie esimesed "välissaadikud".

Eesti koorikultuuri nimeka esindaja professor Jüri Variste sünniaastapäeva tähistasid Eesti Kooriühing ja Muusikaakadeemia mälestuskonverentsiga.

Arhiivifoto

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee