Chaga seened kaseoksa kaisus

Foto: Envato Elements
Sisuturundus
11. september 2023 16:18

Väega seentega vitamiinidest võib saada topeltjõu!

Aastatuhandeid on seeni kasutatud Idamaade kultuuris kui terviseturgutajaid ja -toniseerijaid. Seeni on seostatud pikaealisuse, vaimse energia, immuunsüsteemide, vastupanuvõime ja üldise organismi heaolu parandamisega. Kõike seda väärib iga inimene, olla vitaalne igas eas võib olla imeline tunne.

Tuntuimateks tervise edendamisel kasutusel olevatest seentest on must pässik (Chaga) ja lakkvaabik (Reishi).

Reishi (Ganoderma Lucidum) on pärit Ida-Aasiast ning see toetab ja tasakaalustab organismi igapäevast funktsioneerimist, tugevdab üldist tervist ja füüsilist jõudu, taastab energiat ja organismi vastupanuvõimet.

Lakkvaabik ehk Reishi on üks maailma tuntumaid adaptogeene. Adaptogeenid aitavad sinu kehal taastada oma loomulikku tasakaalu ja tervislikku seisundit ning tulla paremini toime sind ümbritseva stressi või kiire elutempoga.

Chaga (Inonotus obliquus) on eestlastele ilmselt kõige tuntum ning rahvameditsiinis juba pikaajaliselt kasutusel olnud seen. See on võimas adaptogeen ja toonikum, mida on kasutatud rahvameditsiinis tuhandeid aastaid immuunsüsteemi turgutamiseks. Eestlased kutsuvad Chagat ka „Seente kuningaks.“

Chaga sisaldab superoksüdismutaasi (SOD), mis on üks võimsamaid antioksüdante, B-grupi vitamiine, proteiine, kiudaineid ja olulisi toitaineid, rauda, magneesiumi, kaaliumi, mangaani ja kaltsiumi.

Chaga kõrge melaniinisisaldus võib tugevdada nahas looduslikult leiduvat melaniini, kaitstes seeläbi päikesekahjustuste ja naha vananemise eest. Chaga sisaldab rohkelt ka beetaglükaane – polüsahhariide, mis stimuleerivad immuunsüsteemi tööd.

Nordaid Reishi + C sprei

Eesti ettevõte Nordaid on välja töötanud Reishi sprei C-vitamiiniga, mis imendub otse läbi suu limaskesta vereringesse. Uuringud on näidanud, et suhu pihustatava toote imendumine on kiirem ja tõhusam, kui tableti või kapsli vormis toidulisandil.

C-vitamiin aitab vähendada väsimust ja kurnatust ning aitab kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele.

4 pihustust sisaldab Reishi seent (Ganoderma lucidum ekstrakt 10:1) 100mg, C-vitamiini 100mg (125%*).

*protsent päevasest võrdluskogusest täiskasvanutele.

Toode on laktoosi- ja gluteenivaba. Sobib veganitele.

Nordaid Chaga + D3 sprei

Vitamiin D aitab kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele ning aitab hoida luid ja lihaste talitlust normaalsena. 4 pihustust sisaldab Chaga seent (Inonotus obliquus ekstrakt 11:1) 100mg, D3-vitamiini 2000 IU (50μg) (1000%*).

*protsent päevasest võrdluskogusest täiskasvanutele.

Jõudu taastab bioplanet.ee