Sisuturundus
5. september 2023 17:07

Odavad nõudepesumasinad ei vea sind alt

Kvaliteetsed, aga odavad nõudepesumasinad ei ole mingi unistus, vaid täiesti reaalne ja täidetav soov. On muidugi inimesi, kellele nõude pesemine meeldib ja kes peavad veega solberdamist omamoodi meditatsiooniks, ent enamike jaoks on tegu tüütu kohustusega, millest nõudepesumasinad pääsu pakuvad. Ainus küsimus on, milline mudel valida?

Mis on kõige rahakotisõbralikum variant?

Reeglina on odavad nõudepesumasinad eraldiseisvad köögimasinad. Ja ei loe vaid pesumasina enda hind, vaid ka paigaldus. Nende paigaldamine on kerge, sest masin on vaja vaid ühendada vee- ja kanalisatsioonivõrku ning pistik seina pista.

Olemas on ka väike lauapealne nõudepesumasin, mis on küll üks odavamate seast, ent selliseid kohtab vähe ja suurt populaarsust pole need veel saavutanud. Pigem valitakse siis juba tavaline, aga kitsas nõudepesumasin. Kes aga tõesti soovib lauapealset lahendust, siis Kaup24 veebipoes pakuvad sellist mudelit mitu eri brändi: Candy, Bosch, Electrolux ja Bomann.

Teine variant on oma koju soetada integreeritav nõudepesumasin, millest nähtamatum ja ka kõige kallim on täisintegreeritav mudel. See paigaldatakse täielikult mööbli sisse, kus ust katab ülejäänud mööbliga sobiv mööbliplaat, ja kui ei tea, kus nõudepesumasin on, ei ole seda tõesti näha.

Esipaneeliga integreeritud nõudepesumasin kaetakse osaliselt mööbliplaadiga, sest vajalik on jätta masin juhtpaneeliga kasutatavaks. Viimane, integreeritutest kõige silmapaistvam masin paigaldatakse küll köögimööbli sisse, ent esipaneel pole mitte ülejäänud köögimööbliga identne, vaid on tehase poolt pakutav viimistletud variant. Need on üliodavad nõudepesumasinad integreeritud variantide seas.

Kuidas leida õiged ja taskukohased nõudepesumasinad?

Vastavalt sellele, mitu inimest majapidamises elab, vali ka sobiva mahutavusega nõudepesumasin. Väiksemale leibkonnale võib heaks lahenduseks olla kompaktsem mudel, samal ajal kui suurema pere jaoks on vaja suuremat mahutavust. Valides liiga väikse masina, on vaja seda kõigi nõude puhastamiseks mitmeid kordi „jooksutada“.

Muidugi, aeg-ajalt on nõudepesumasina tihe kasutamine loogiline, näiteks kui oled võõrustanud tavalisest rohkem külalisi, ent kui igapäevaselt peab nõudepesumasinat 2-3 korda kasutama, jääb see väikseks. Suurem oleks sel puhul parem, eriti kui valida nõudepesumasin, millel saab vastavalt nõude kogusele reguleerida ka vee hulka ja pesuprogrammi.

Lisainfo, mida ei tohi kahe silma vahele jätta

Uuri alati nõudepesumasina energiatõhusust ja veekasutust, valides eelistatavalt energia- ja veesäästlik mudel. Need valikud aitavad vähendada nii rahalisi kulutusi kui ka keskkonnamõju. Vaata ka pesutsüklite ja -programmide mitmekülgsust. Mida rohkem erinevaid pesuprogramme nõudepesumasinal on, seda paremini saad kohandada pesemist vastavalt nõude tüübile ja mustuse astmele.

Kõik teised lisafunktsioonid seadmel on: müravähendus, nõude kuivatussüsteemid, reguleeritavad riiulid ja rohkemgi veel. Tavaliselt on viimased just need, mis nõudepesumasina hinda tõstavad. Kokkuvõttes teevad ka odavamad nõudepesumasinad edukalt oma töö ära, ent kellel on võimalust ja vajadust ekstra lisafunktsioonide järgi, võib rahulikult ka kallimaid mudeleid vaadata. Hansapost veebipoes on olemas kõik need variandid.

Selge on see, et nõudepesumasin säästab aega ja raha. Kui leidub vaba nurk, leiab sinna koha ka sobiva nõudepesumasin. Tänapäevased, modernsed odavad nõudepesumasinad kasutavad käsipesuga võrreldes kordades vähem energiat ja vett, mistõttu tasuks nõudepesumasina paigaldamist igal juhul kaaluda.