Ruth Terry pereliikmed nimetasid naist ilusaks ja hoolivaks inimeseks. Algselt kardeti, et ta liitus mõne ususektiga. Tegelikkus oli aga märksa hullem.

Foto: Kollaaž (2 x Wikimedia Commons, Twitter.com/KathyReports)
Maailm
5. september 2023 19:13

LUITEDAAMI MÜSTEERIUM: pea pool sajandit närvikõdi pakkunud roim leidis viimaks lahenduse

1974. aasta südasuvel leiti Massachusettsi osariigist Provincetowni luideteäärsest metsatukast tundmatu naise moonutatud surnukeha. Vaatamata õõvastavatele vigastustele ja puuduvatele kehaosadele oli ta asetatud näiliselt päevitavasse poosi. Luitedaamiks nimetatud ohvri müsteerium suudeti lahendada alles pea 50 aastat hiljem. Selgus, et ohver oli tapetud mesinädalatel ning mõrvarit poleks olnud vaja kuigi kaugelt otsida…

1970. aastate Provincetown oli tuntud eelkõige populaarsete randade ja puhkemajade poolest. Samuti oli tegemist USA idaranniku ühe tuntuma peokuurortiga, mis oli juba toona eriti populaarne geikogukonna seas. Ent välisele kirevusele vaatamata mängis Provincetowni elus olulist osa ka kriminaalne allilm. Paljud baarid ja ööklubid tegutsesid mafioosode käpa all. Kui 1974. aasta suvel leiti Race Pointi ranna lähistelt tundmatu naise võikalt moonutatud surnukeha, arvasid paljud, et tegemist võis olla allilmategelaste kätetööga. Pea viis kümnendit hiljem selgus, et nad eksisid.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99