Eesti uudised

Läbiotsimine K-komando ja narkokoera kaitsel 

Kadi Viljak , 18. juuli 2001 23:00
VANAD SÕBRAD: Ernesto Preatoni ja Ilona Saari õnnelikult Kristiine keskuse avamisel.Foto: Arhiiv
Neli keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude osakonna ametnikku pidasid vajalikuks Kadrioru Oru tänava kahekorruselise eramu läbiotsimisel enda kaitseks kaasa võtta kaks K-komando püssimeest ja narkokoera.

Kõik läks viisakalt, kuid majas võis ju olla narkootikume ja relvi, põhjendab majanduskuritegude osakonna ülemkomissar Indrek Tibar. "Kus on jutt suurest rahast, võib olla ka meelemürki," rääkis üks politseiametnik SL Õhtulehele.

Uuritakse Ernesto Preatoni avaldust

Oru tänava eramusse mindi tuntud Itaalia ärimehe Ernesto Preatoni kaebusel. Majas elab endine Pro Kapitali juhatuse liige Ilona Saari koos oma elukaaslase Robert Siljajeviga. Preatoni Pro Kapital Grupp nõudis kriminaalmenetluse alustamist Ilona Saari vastu, süüdistades endist juhatuse liiget tehingus, mis tõi Pro Kapitalile 17, 8 miljonit krooni kahju.

"Ma ei ole midagi valesti teinud," kinnitas läbiotsimisest šokeeritud Ilona Saari SL Õhtulehele.

Ametiseisundi kuritarvitamises kahtlustatava Saari kodust viidi kaasa hulk dokumente ja arvuti. Narkootikume ega seadusevastaseid relvi Kadrioru eramust ei leitud.

"Lihtsalt kontrollisime üht oletust," ütles Tibar. Ta kinnitas, et maja otsiti läbi Saari endise tööandja poolt juuni alguses esitatud avalduse põhjal. Selles oli Pro Kapital kinnitanud, et Saari sõlmis firma põhikirja nõuetega vastuolus, nõukogu nõusolekuta ning teiste juhatuse liikmete volituseta lepingu osaühinguga Hansameister kahe Tallinna sadamapiirkonnas (Logi 8 ja Logi 10) asuva kinnistu ostuks.

17 miljonit enda ja elukaaslasega seotud firmale

"Tehing tehti 21. mail ning nädal hiljem Ilona Saari oma töökohustusi meil sisuliselt ei täitnud," ütleb Pro Kapitali juhatuse liige Aivar Pihlak. "Meile kõigile tuli Saari selline käitumine suure üllatusena." Oma suhtumist firma endisesse juhtivtöötajasse on Pro Kapital väljendanud kriminaalasja algatamise avaldusega, ja sellele pole Pihlaku sõnul enam midagi lisada.

Samas ütles Pihlak, et läbiotsimise uudis Ilona Saari juures narkokoerte ja K-komando toel oli talle veel suurem üllatus.

Pro Kapital on väitnud, et osaühing Hansameister ostis Logi tänava kinnistud linnalt enampakkumisel pisut üle 50 miljoni krooni eest. Preatoni firma hinnangul täpselt nii palju need krundid väärt olidki, kuid siiski oli otsustatud enampakkumisele mitte minna. Võiduka ostu teinud Hansameistri nõukogu liige oli möödunud suvest tänavu veebruarini Ilona Saari elukaaslane Robert Siljajev ning pärast seda lühemat aega ka Ilona Saari ise.

Mais sõlmis tuntud Eesti teadlase akadeemik Peeter Saari tütar Ilona Hansameistriga Pro Kapitali nimel lepingu. Ta ostis krundid 67,864 miljoni krooniga Pro Kapitalile. Tema ja elukaaslasega seotud firma oli seega mõne kuuga teeninud üle 17 miljoni krooni.

Pro Kapitalist lahkunud endine finantsjuht ja juhatuse liige Ilona Saari väldib pressiga suhtlemist ja on vahetanud ka mobiiltelefoni numbrit. SL Õhtulehega lühidalt vesteldes väitis ta, et pole Pro Kapitalis töötades midagi valesti teinud: "Kõik süüdistused on alusetud," ütleb ta. Kahe kuu vältel, kui politseil aega asja uurida, loodab naine oma süütust tõestada.

"Täpselt Robi käekiri," arvab aga Tartust pärit Robert Siljajevi kunagine äripartner. "Nutikas mees leidis võimaluse, kuidas Ernesto Preatoni raha ametlikult oma nimele vormistada."

Saari elukaaslasel Robert Siljajevil arvatakse olevat sidemeid Eesti allilmas, kuid tema tegemistega kursis olevad inimesed on veendunud, et arvestatavat positsiooni pole tal kunagi olnud üheski Eestis tegutsenud grupeeringus. Üldiselt on ta väike tegija, kinnitab ta. Kuid Siljajevit on nähtud hiljaaegu tülitsemas eestlaste nn. Marbella koloonia ninamehe Imre Arakasega. "Robert kardab Imrega kokku saada. Hetkel on neil omavahel tõsiseid arusaamatusi," kinnitatakse SL Õhtulehele eri allikatest.

Pro Kapital Grupis ei taheta endise finantsdirektori ega tema elukaaslase nime enam suhugi võtta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee