Foto: AP/Scanpix
Ohtuleht.ee 26. mai 2023 00:20

Moskva kohus pikendas märtsi lõpus Venemaal spionaažisüüdistuse ajendil vahistatud reporteri Evan Gershkovichi (pildil) kinnipidamist.

  • Putini-vastaste Vene rühmituste võitlejad, kes väidavad, et sooritasid esmaspäeval piiriülese rünnaku Venemaal Belgorodi piirkonnas, teatasid, et nende operatsioon jätkub. Kreml väidab, et üksused said tagasi löödud ja on Ukraina poolele naasnud. Ühismeedias viskavad ukrainlased juba nalja, et luuakse nn Belgorodi rahvavabariik – viide „rahvavabariikidele“, mille Kreml pärast 2014. aasta sündmusi kokku klopsis.

  • Kohus teatas teisipäeval lühikesel istungil, et ajalehe Wall Street Journal töötaja Gershkovich jääb vangi 30. augustini. USA nõudis Gershkovichi viivitamatut vabastamist. Nüüdseks 88aastane endine ajakirjanik Nicholas Daniloff möönab The Moscow Timesile, et Gershkovichi vahistamine meenutab talle kangesti tema enda saatust. Välismeedia heaks töötanud Daniloff – kes on nagu Gershkovichki pärit Vene emigrantide perekonnast – jalutas 1986. aastal Moskva tänavatel, kui ta korraga kinni nabiti ja seejärel spioneerimises süüdistati. Enne vahistamist oli Daniloffi tuttav ulatanud talle ümbriku ajaleheväljalõigetega, ent KGB „avastas“ sellest kaardid ja sõjatehnika fotod. Daniloff pääses aga vaid mõni nädal hiljem vangide vahetuse käigus kodumaale tagasi.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99