Belgorodi oblastist Ukraina poole lennutatud raketid.Foto: AP/Scanpix
Ohtuleht.ee 24. mai 2023 00:20

Venemaa Kremli-vastased partisanid rõõmustavad: üks piiriäärne asula, Kozinka küla on nende käes. Üksused on nende väitel saadetud ka Graivoroni linna.

  • Brittide luureinfo kohaselt toimusid 19.–22. mail arvatavasti vähemalt kolmes kohas kokkupõrked Vene julgeolekujõudude ja partisanide vahel – seda Belgorodi oblastis Ukraina piiri lähedal. Graivoron asub Belgorodi oblastis ning võimud paluvad linna elanikel sinna mitte naasta. Enamik ollagi juba sealt lahkunud. Võimud kuulutasid välja terrorismivastase operatsiooni ning süüdistavad piirialadel aset leidnud madinas ukrainlastest sabotööre.

  • Ukraina presidendi nõuniku Mõhhailo Podoljaki sõnul jälgivad nad Vene piiril toimuvat hoolega, kuid ei võta sellest otseselt osa, vahendab Meduza. Podoljak kinnitab, et Belgorodis möllavad ikkagi Venemaa oma kodanikud. Toimuva eest võtsid vastutuse liikumised Venemaa Vabaduse Leegion ja Vene Vabatahtlike Korpus, kes võitlevad ukrainlaste poolel.

  • Briti luureraport tõdes ka, et Venemaa ei jäta juhtunut kasutamata, esitlemaks ennast ohvrina. Nii läkski. Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov ütles, et Venemaa alustas Ukrainas sõjalist kampaaniat just selliste sissetungide, mis leidsid viimastel päevadel Belgorodis aset, ärahoidmiseks. Küsimusele peale, et võitlejad on ju vene rahvusest, vastas Peskov, et Ukrainas on palju etnilisi venelasi ja et ründajad on endiselt Ukraina võitlejad. Kuigi sündmusi ümbritseb paks sõjaudu, on juhtunu Kremlile piinlik ja segadusttekitav.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99