SAAB JÄLLE JUUA! Pildi tegemiseks sammus vallavanem Mikk Tuisk keskväljakule joogikraani juurde, valas klaasi vett täis ja jõi selle demonstratiivselt ära. Juba mitmendat päeva kinnitavad proovid: vesi on puhas. „Ei ole häda mitte midagi!“ teatab vallajuht.Foto: Robin Roots
Helen Mihelson, Fotod | Robin Roots 23. mai 2023 15:00

Samal ajal kui sajad kuressaarlased vaevlesid kõhuhädade käes, puhkas Saaremaa vallavanem Mikk Tuisk Lõuna-Euroopas. Nüüd räägib ta esimest korda, millest veereostus alguse sai.

Kuna lõplik ekspertiis pole valminud, saab rääkida vaid kõige tõenäolisemast variandist. Küll aga on nii vallavanem kui Kuressaare veevärgi juhid nõus, et just sellest hetkest hakkasid asjad viltu vedama.

„Kui neljapäeval see pauk toimus (reovee toru vahetamise käigus purunes selle peal olev veetoru, tegelikult ei tohiks torud teineteisele nii lähedal olla – H. M.), käisin ise ka kohapeal. Peale minu oli augu ääres mitu inseneri, kes kõik ütlesid, et siit ei saa reostust tulla. Loogika oli selles, et 300 kanti vett tuli survetrassist, siis kuidas see vesi sinna uuesti sisse saab? Aga nüüdseks on selgunud, et ilmselt ikkagi sai,“ räägib vallavanem.

„Mingites kohtades tuleb võibolla ka ülereageerida, näiteks oleks võinud proovid võtta kohe neljapäeval, kui pauk käis. Aga kui me peaks iga veekatkestuse korral saatma välja teate, et kraanivesi võib olla ohtlik, siis varsti ei tarvita enam keegi kraanivett või ei võeta hoiatusi enam tõsiselt.“

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99