Foto: Kaup24
Kaup24 22. mai 2023 07:53

Eestimaa üürike suvi hakkab kätte jõudma ja paljusid lapsevanemaid painab üha enam küsimus – kuidas saada lapsed õue mängima? See võib osutuda väljakutseks, kui lapsed on harjunud pigem ekraanide ees istuma kui õues ringi jooksma. Järgnevalt mõned ideed, mis võivad aidata.

Looge väljas mängimiseks inspireeriv keskkond

Laste arenguks on oluline, et nad saaksid värskes õhus liikuda ja lõbutseda, samal ajal kui nad õpivad uusi oskusi ja suhtlevad teiste lastega. Suurepärane viis laste aktiivsuse suurendamiseks ja värskes õhus liikumiseks on õuemängud.

Kui lapsel on õues huvitav ja meeldiv olla, on tõenäolisem, et ta soovib seal ka mängida. Võite õue paigutada mänguvahendeid nagu batuut, kiik, ronimisredel, jalgpalliväravad vms. Nii saab õueskäigust lisaks lõbusale ajaviitele ka arendav kehaline tegevus.

Foto: Kaup24

Mängige koos lapsega õues või leidke talle mängukaaslane

Kui veedate aega lapsega õues mängides, annate talle võimaluse näha, et ka õuemängud on lõbusad. Võite koos palli mängida, liivakasti kindluse ehitada või mängida muid lõbusaid õuemänge lastele. Paljud lapsed armastavad mängida koos sõpradega. Kui suudate leida lapsele toreda mängukaaslase, kes tahaks temaga koos õues mängida, on see hea viis laps õue meelitada.

Looge väljakutseid

Kui lapsel on väljas midagi uut ja põnevat proovida, tekitab see temas kindlasti soovi õue minna. Muretsege lapsele jalgratas, tõukeratas, rulluisud või rula, millega end proovile panna.

Järjest populaarsemaks muutuvad elektritõukerattad. Suuremale lapsele sobib elektriline tõukeratas igapäevaseks liikumisvahendiks ühistranspordi asemel. Enne kui lapse elektritõukerattaga liiklema saadate, õpetage talle kindlasti liiklus- ja ohutusreegleid, et tema teekond oleks turvaline.

Foto: Kaup24

Olge kannatlik

Kui laps on harjunud pigem toas mängima või ekraani ees aega veetma, võib mõte õues mängimisest talle esialgu võõras ja isegi hirmutav tunduda. Proovige last pigem positiivselt mõjutada ja motiveerida kui sundida.