Video: Bang & Olufsen
Bang & Olufsen 23. mai 2023 10:18

Bang & Olufsenil on hea meel esitleda uut kaasaskantavat Beosound A5 kõlarit. Koostöös Taani-Itaalia disainiduo GamFratesi’iga loodud Beosound A5 ühendab põhjamaise ja lõunamaise disainikultuuri ning pakub Bang & Olufsenile iseloomulikku kaasahaaravat heli, hoolikat käsitööd ja toote pikaealisust.

„Beosound A5 on meie uus tipptasemel kaasaskantav kõlar, milles on ühendatud Bang & Olufseni pikaajaline lähenemine ajatule disainile ja meie nägemus tuleviku helitasemest,“ ütleb tooteturunduse asepresident Michael Henriksson. „Meil on hea meel teha esmakordselt koostööd GamFratesi'ga, et luua kaks kõlaridisaini, mille juured on Skandinaavia esteetikas ja millel on omaette disainijoonis".

Beosound A5 on saadaval kahes värvitoonis. Naturaalsest alumiiniumist kõlar on heledast tammepuust käepidemega ning kootud paberikiududest esiküljega, mis tekitab tunde rannas veedetud lõõgastavatest Skandinaavia suvedest. Musta antratsiidi alumiiniumversioon on tumedast tammepuust kõlarikaane ja käepidemega ning toob esile talvise metsamaastiku ilme. Mõlemad viimistlused sobivad suurepäraselt nii kodu siseruumidesse kui ka loodusesse, esitledes Skandinaavia disaini tipptaset.

Foto: Bang & Olufsen

Bang & Olufseni disainiikoon uues kuues

Beosound A5 loob ristumiskoha, kus kohtuvad kaasaskantav ja kodune heli. Tugev tammepuust käepide võimaldab kõlarit hõlpsasti ruumist ruumi kanda ning asetada põrandale, riiulile või lauale. Tänu IP65 vee- ja tolmukindlusele saab Beosound A5 ka õue ja mis tahes seiklustele hõlpsasti kaasa võtta. Tänu enam kui 12 tundi kestvale mänguajale ja kõlari ülemisse paneeli integreeritud juhtmevabale telefonilaadijale on Beosound A5 Bang & Olufseni seni kõige mitmekülgsem kõlar ja ideaalne kaasaskantav audiokaaslane. Seda saab juhtida kas elegantse kasutajaliidese kaudu või otse Bang & Olufseni rakendusest.

„Meie inspiratsioon Beosound A5 loomiseks tuli mitmest kohast, sealhulgas ikoonilisest Beolit-seeriast ning looduslikest materjalidest, mis on sünonüümid Skandinaavia looduses leiduvatele värvidele ja tekstuuridele,” ütleb GamFratesi. „Alates traditsioonilistest Panama õlgkübaratest, mida kantakse rannas, kuni 1960. aastate Taani toolide käsitsi kootud nahkkaunistusteni, juhatasid meie disaini teekonda eksperimentaalselt kasutatud looduslike materjalide segud."

Foto: Bang & Olufsen

Beosound A5 pehmed orgaanilised kurvid ja looduslikud materjalid viitavad 1961. aastal turule toodud Beolit 607 kumeratele servadele ja käepidemele. Beolit 800 ja Beolit 1000 tiigipuust viimistlus, mille algselt disainis Jacob Jensen 60ndate lõpus ja 70ndate alguses, avaldas samuti mõju GamFratesi disainiprotsessile Beosound A5 puhul.

Võimas, täpne ja kaasaskantav heli

Bang & Olufseni seni võimsaima kaasaskantava kõlarina pakub Beosound A5 kvaliteetset heli, kuhu iganes see paigutatakse. Neljakäiguline draiverite seadistus koos nelja digitaalse võimendiga annab kokku 280 vatti võimsust, mis suudab täita suured ruumid dünaamilise 360-kraadise heliga. Beosound A5 koosneb 1 x 5,25-tollisest bassikõlarist, 2 x 2-tollisest keskmiklaasist ja 1 x ¾ kõrgkõlarist ning paistab võrdselt silma nii disaini kui ka heli poolest.

Foto: Bang & Olufsen

Kuigi Beosound A5 välimus on inspireeritud Bang & Olufseni Beolit-seeriast, pärineb tehnoloogia Beolab 90 ja 50 hi-fi-kõlaritest. Beamforming-tehnoloogia, mis on esmakordselt Beolab-seeriasse sisseehitatud innovatsioon, on toodud Beosound A5-sse, et kontrollida heli suure täpsusega. See loob kaasahaarava kogemuse, mis ületab kaugelt kaasaskantavate kõlarite ootusi.

Mõeldud kestma

Bang & Olufsen on tuntud oma kauakestvate toodete poolest ja Beosound A5 ei ole siinkohal erand. Lisaks oma ajatule väljanägemisele on kõlar disainitud modulaarselt, nii et seda saab vajaduse korral kergesti hooldada ja remontida, et pikendada selle eluiga, selle asemel, et asendada see uue kõlariga. Bang & Olufsen jätkab hõlpsasti vahetatavate esikaante tootmist uute materjalide ja värvilahendustega, et Beosound A5 saaks areneda koos kliendi stiili ja olemusega.

Kasutatud konstruktsioonielemendid tagavad pika eluea ühe kliendi juures ja potentsiaalselt mitu ringi mitme erineva omanikuga tulevikus. Kui Beosound A5 jõuab pärast aastatepikkust kasutamist oma kasutusea lõppu, toetab lihtne demonteeritavus ja kvaliteetsete materjalide kasutamine konstruktsioonielementide puhul ringlahendusi.

Foto: Bang & Olufsen

Tänu Bang & Olufseni tarkvaraplatvormile Mozart läheb Beosound A5 pikaealisus kaugemale füüsilisest käsitööst ja modulaarsest disainist. Mozart pakub kõige ajakohasemaid funktsioone heli, ühenduvuse ja tarkvaradisaini osas. See ühendab Bang & Olufseni toodete mineviku pärandi, oleviku tehnoloogia ja tuleviku uuenduslikkuse. Beosound A5 on suuteline arenema koos uute tehnoloogiatega ning avama uusi kuulamiselamusi veel aastaid.

Sujuv ühendus

Beosound A5 mitmekülgsus ei piirdu ainult disainiga, vaid ulatub ka tarkvarasse. Lisaks üksi toimivale kõlarile, võimaldab Mozart platvorm ühendada omavahel stereosüsteemis kaks Beosound A5 kõlarit või mis tahes muud Bang & Olufseni portfelli Mozarti toega kõlarit. Lisaks saab selle sujuvalt integreerida Bang & Olufseni nutikodusüsteemi, luues ühe nupuvajutusega kaasahaarava multiroom-kogemuse.

Foto: Bang & Olufsen

Mozarti tulevikule orienteeritud võimalused ja ultralairiba kasutusele võtmine avavad aja jooksul uusi funktsioone, nagu proximity pairing, mis viib ühenduvuse veel ühe sammu võrra kaugemale. Proximity Pairing ühendab automaatselt kaks Beosound A5 kõlarit, kui need asetatakse üksteise lähedusse, et saavutada muljetavaldav stereokogemus.

Beosound A5 ühildub Beolink Multiroomi, Airplay 2, Chromecasti, Spotify Connecti, Bluetooth 5.2 ja muuga, tõestades, et see on rohkem kui lihtsalt ilus disain, mis on loodud selleks, et seda kõikjale kaasa võtta.