Foto: Envato Elements
Spordiennustus 30. märts 2023 16:03

Spordiennustuse valdkond on viimase kümnendi jooksul palju arenenud ja kasvanud. Ülemaailmne digitaliseerumine on olnud üks peamisi online kihlvedude eduloo aluseid. Spordiennustus on vabanenud varem kaasas käinud mainest, et ennustamise ja panustamisega tegeleb ainult „kahtlane“ seltskond. Panuste tegemine spordisündmuse jälgimise vürtsitamiseks on paljude jaoks muutunud täiesti normaalseks.

Tehnoloogilised uuendused kasutajakogemuse parandamiseks on alati olnud online spordiennustuse lahutamatuks osaks. Võib öelda, et paljuski ollakse uuendustega juhtrollis, sest karmi konkurentsiga turul peab klientidele pidevalt pakkuma midagi uut, huvitavat ja lisaväärtust loovat.

Eesti online spordiennustuse platvormid püsivad oma teenuste ja tehnoloogilise uuendlikkusega maailma teravaimas tipus. Vaatamegi lähemalt, milliseid uuendusi on online spordiennustused viimastel aastatel oma kasutajatele pakkunud ja mida võiks oodata lähiaastatelt.

Mobiilne spordiennustus

Mobiiltelefonide kaudu panuste tegemise võimalus on olnud oluline uuendus online spordiennustuse valdkonnas. Tänaseks on see saanud harjumuspäraseks teenuse osaks, millega kliente enam ei üllata. Pigem võib üllatada see, kui mõne online kihlveokontori veebileht ei ole piisavalt hästi nutiseadme jaoks optimeeritud.

Aastate jooksul on online platvormide mobiilsed versioonid muutunud nii mitmekülgseks, et sisuliselt pole enam mingeid erinevusi veebiversiooniga. Online kihlveokontori mobiilses versioonis saab muuhulgas eha:

- Sisse- ja väljamaksed

- Vaadata otseülekandeid spordisündmustest

- Teha mängueelseid või live ennustusi, kasutada online kasiinot, mängida pokkerit

- Suhelda klienditoega.

Samuti pole saladus, et mobiilne panustamine on paindlikum ega võta palju aega. Sõltumata mängija füüsilisest asukohast on ennustuse tegemise võimalus tänu nutitelefonile käeulatuses.

Turvalised maksemeetodid

Maksesüsteem on online kihlveotööstuse oluline osa. See peab olema mitte ainult kiire, vaid ka turvaline ja kaitstud. Veebipõhised spordiennustused pakuvad klientide hoidmiseks kõrgelt turvatud maksemeetodeid.

Viimastel aastatel on ühe maksemeetodina lisandumas ka ülekanded krüptovaluutades. Sellise võimaluse olemasolu on mängijate jaoks eriti ahvatlev, sest krüptovaluutadega maksed võimaldavad ülikõrget turvalisust ja anonüümsust.

Otseülekanded spordisündmustest

Otseülekanne spordisündmusest otse sinu arvutisse on kindlasti kogu maailmas populaarsust koguv trend. Kihlveokontorid on mõistnud, et koos live panustamise võimalusega spordisündmuse otseülekande pakkumine tähendab uusi kliente ja rohkem panuseid. Tänu kiirematele netiühendustele kasvab reaalajas voogesituse populaarsus tohutult.

Praktiliselt kõik Eesti online spordiennustused pakuvad otseülekandeid Hispaania, Saksamaa ja Itaalia jalgpalliliigadest, aga ka USA profiliigadest (NBA, NHL, NFL ja MLB). Lisaks on võimalik otseülekandes vaadata Euroliiga mänge, kus järjest suuremaid vägitegusid teeb ka eestlane Maik-Kalev Kotsar. Tuhanded otseülekanded spordisündmustest on vaadatavad ainult sissemakse sooritamise tingimusel. Nii odavat spordipaketti ei paku Eestis ükski telekanal.

Virtuaalne reaalsus

Virtuaalreaalsust on tänapäeval rakendatud juba paljudes sektorites, sealhulgas äri-, finants-, mängu- ja spordiennustuse valdkonnas. See on täiesti uus viis uute funktsioonide ja kvaliteedi kogemiseks.

Nende tehnoloogiate mõte spordikihlvedude puhul on võimalus vaadata jalgpalli, pesapalli, golfi ja hokit VR-peakomplektide kaudu. See on kihlveotegevuses täiesti omaette elamus.

Küberspordi kihlveod

E-sport on üllatanud maailma oma uskumatult kiire eduga. Tänapäeval ei mängi e-sportlased CS:GO ja Dota 2 mänge, vaid spordiennustajad saavad panustada ka tulemuste peale. E-spordi sõpradel on võimalus jälgida turniire ja erinevaid sündmusi otseülekande vahendusel ning teha panuseid oma lemmikmeeskonna või -mängijate peale.

Klienditoe tehnoloogiad

Kvaliteetne klienditugi on tegur, mis suurendab klientide usaldust. Arvestades tõsiasja, et online spordiennustuste valdkonnas valitseb karm konkurents, täiustavad spordiennustused jätkuvalt oma klienditoe tehnoloogiaid ja muudavad need ühtlasi ka poolautomaatseks, võimaldades sellega klientidel saada oma küsimustele kiiremini vastuseid.

Muudatused lähiaastateks

Kui kasutad Facebooki või Instagrami, oled ilmselt kuulnud sõnast metaversum. See on üks Mark Zuckerbergi ambitsioonikatest ideedest luua „interneti teistsugune versioon“, kus saaks kasutada 3D virtuaalseid mudeleid ja kõikvõimalikke muid uuendusi. Metaversum on ambitsioonikas projekt ja tõenäoliselt kulub veel paar aastat enne kui see laialdaselt kättesaadavaks muutub.

Kuigi enamikul panustajatel on olemas nutitelefonid, kasutavad paljud ka nutikellasid. Ilmselt muutub nende kasutamine populaarsemaks ka spordiennustustes, kuna nutikellad on kerged, hõlpsasti kasutatavad ja pakuvad juba praegu peaaegu samu funktsioone kui nutitelefon.