Foto: Envato Elements
Altero 31. märts 2023 10:55

Sobiva laenupakkumise leidmine võib tekitada parajat peavalu ja närvikulu. Enam ei pea see nii olema! Altero finantsplatvorm aitab ühe päringuga kümnete erinevate laenupakkumiste hulgast leida kliendile sobivaima. Ja seda vähem kui tunniga.

Turul on palju laenuandjaid ja valikuvõimalusi. Erinevatele pankadele või pangavälistele laenuandjatele avalduste esitamine nõuab aega ja vaeva. Laenupakkumisi on üsna raske omavahel võrrelda juba seetõttu, et iga laenuandja esitab teavet erinevalt. Mässamine erinevate laenukalkulaatorite ja -taotlustega võtab võhmale ka kõige kannatlikuma laenutaotleja – nii ei pruugi klient enda jaoks parima pakkumiseni jõudagi.

Altero on Baltikumi juhtiv finantsvõrdlusplatvorm, mille abil saab erinevaid laenupakkumisi lihtsa vaevaga võrrelda. „Altero on automatiseeritud platvorm, sisuliselt nagu turg, kus kliendid saavad lühikese aja jooksul ühest kohast ja ühe päringu alusel mitme laenuandja pakkumisi,” selgitab Altero Eesti tegevjuht Eylin Kuusemäe.

Ühe rakenduse kasutamine ühel platvormil on mugav – see esitleb kõiki pakkumisi ühtsel viisil ja nii on neid lihtne võrrelda. Laenuvõtja säästab väärtuslikku aega ja raha ning saab valida parima saadaoleva võimaluse. „Me kõik teame, kui mugav on reisivajaduste jaoks kasutada saite nagu Booking.com, Skyscanner.net või Momondo.com. Miks me ei suhtu rahandusse samamoodi?“ toob Kuusemäe võrdluse.

Altero Eesti tegevjuht Eylin Kuusemäe

Foto: Erakogu

Säästa laenumaksetelt 1200 eurot aastas

Alteroga sarnaste finantsvõrdlusplatvormide kasutamine on Skandinaavia turgudel järjest levinum. „See on meie nägemus ka Baltikumi turust – kui kasutajad otsivad veebist laenu või muud finantsteenust, valivad nad oma esimeseks kontaktpunktiks rahanduse võrdlusplatvormi,“ ütleb Kuusemäe.

Ta rõhutab, et kahtlemata on selline laenuvõrdlus kliendile kasulik. „Intressimaksete pealt säästetavad summad võivad varieeruda. Oleme arvestanud, et kui kliendid valivad Altero platvormi kaudu parima pakkumise, säästavad nad laenumaksetelt aastas ligikaudu 1200 eurot.”

Altero.ee platvorm on kättesaadav kõigile 18aastastele ja vanematele Eesti kodanikele või residentidele ning see aitab laenuvajaduse korral teha targemaid finantsotsuseid. „Meie veebiteenus on saadaval nii era- kui ka juriidilistele isikutele ning see pakub tarbimis- ja ärilaene, autolaenu ja -liisingut, refinantseerimist ja laenude konsolideerimise teenuseid,” loetleb Kuusemäe.

Läti turul saavad kliendid Altero platvormil juba paar aastat võrrelda ka kindlustusseltside pakkumisi. „Mõne aasta jooksul laiendame seda teenust ka Eestisse,“ lubab Kuusemäe. Ta lisab, et pikemas plaanis on ettevõttel soov hakata pakkuma laene ka kinnisvara tagatisel. „Hetkel me seda ei tee.“

Personaalsed pakkumised vähem kui tunniga

Platvormi kasutamine on lihtne ja kliendi jaoks tasuta. Taotluse tegemine ei kohusta millekski. „Üks probleemidest, mida kliendi jaoks lahendame, on kõigi eelnevalt kinnitatud laenupakkumiste saamine ühest kohast pärast ühe taotluse täitmist,“ selgitab Kuusemäe. „Pärast seda, kui klient on meile esitanud kogu vajaliku teabe, loome kliendiprofiili alusel automaatse nõudluse partnerite pakkumiste järele ning kasutaja saab erinevaid isikupärastatud pakkumisi.“

Tavaliselt tulevad esimesed pakkumised tunni jooksul või isegi kiiremini. „Siinkohal ei ole kliendil mitte mingisuguseid kohustusi ei meie ega laenuandjate ees - klient saab lihtsalt vaadata pakkumisi, võrrelda intressimäärasid ja pakutavaid tingimusi ning valida soovi korral parima pakkumise. Viimase sammuna sõlmida lepingu sobiva laenuandjaga meie platvormil," ütleb Kuusemäe.

Et lõplikke pakkumisi mõjutavad kasutaja edastatavad andmed ja nende krediidiskoorimisprotsess, on oluline anda täpne teave oma sissetulekute, olemasolevate võlgade ja muu nõutava teabe kohta, mida taotlusvormis küsitakse.

Foto: Envato Elements

Otsusta teadlikult!

Pakkumiste saamiseks peab kasutaja esialgu esitama telefoninumbri ja e-posti aadressi. „Edasistes sammudes nõuame isiku tuvastamiseks isikuandmeid,“ märgib Kuusemäe. „Küsime ametit ning infot sissetuleku ja jooksvate kohustuste, sh aktiivsete laenude kohta. Esitada tuleb ka kuue kuu pangakonto väljavõte, et analüüsida laenutaotleja võimekust laenu tagasi maksta.“

Kuusemäe sõnul on need finantsvaldkonnas väga standardsed sammud. „Meie kasutajatel pole tavaliselt probleeme kogu vajaliku teabe edastamisega. Kui tekib küsimusi, on meie klienditoe meeskond alati olemas, et aidata. Meie teenuses on oluline pakkuda klientidele kasulikku konsultatsiooni, et teha lõpuks teadlik otsus.”

Kuusemäe rõhutab, et Altero platvormil taotluse tegemine ei mõjuta kasutaja krediidiskoore. Alteros avaldust täites küsib kasutaja ainult laenupakkumisi. „Me anname täieliku vabaduse valida endale sobivaim variant ilma igasuguste kohustusteta! Laen makstakse välja vaid juhul, kui valitakse soodsaim pakkumine ja sõlmitakse laenuandjaga leping.”

Eestis 21 partnerit

Teenus on kasulik ka laenuandja vaatenurgast. Altero annab laenuandjatele õiguse hankida õigeid kliente, tehes identiteedikontrolli, esmase krediidiskoori ja muid laenuvõtja profiili tuvastamiseks vajalikke samme. Kuusemäe märgib, et Altero pakutavad laenuvõimalused sõltuvad kasvavast partnerite nimekirjast – pangad, pangavälised laenuandjad ja P2P platvormid. „Praegu on meil Eestis 21 partnerit, kes moodustavad valikuvõimaluste kogumi ja jätkavad kasvu.”

Meie Alteros usume, et meie platvorm annab inimestele võimaluse kogu Baltikumis teha oma rahaasjade osas targemaid ja teadlikumaid otsuseid. Ja laenufirmadele – pakume suure tõuke konkurentsiks.

Kuusemäe selgitab, et laenuvahendajana on Altero vahendaja laenuandva ettevõtte ja laenuvõtja vahel. „Kui laenuvõtja saab laenu võtta otse ettevõttelt, siis laenumaakler võib aidata laenuvõtjal otsustada, milline laenuandja vastab laenuvõtja finantsvajadustele ja võimalustele selliste kriteeriumide alusel nagu krediidiskoor ja jooksvad kohustused.”

Laenuandjate jaoks on Altero nagu turg, täpselt nagu Booking.com hotellide jaoks. „Võrreldes meie suuna konkurentsiga, mis Eesti turul on väga minimaalne, on meie tugevusteks kasutusmugavus, laenuandjate valik ühe platvormi all, meie poolt madalaima intressimäära garantiiga individuaalsed pakkumised ning meie suurpärane ja pühendunud klienditugi,” loetleb Kuusemägi.

Ta lisab, et Altero puhul on suurepärane ka see, et tasu küsitakse laenuandjatelt, mitte laenuvõtjalt. „Kliendile ei kaasne intressilisa ega lisakulusid!”

„Meie Alteros usume, et meie platvorm annab inimestele võimaluse kogu Baltikumis teha oma rahaasjade osas targemaid ja teadlikumaid otsuseid. Ja laenufirmadele – pakume suure tõuke konkurentsiks,” võtab Kuusemäe jutu kokku.

Altero käivitas platvormi 2016. aasta juunis ning on teenindanud enam kui 240 000 klienti. Altero platvormi kaudu on laenatud üle 250 miljoni euro Lätis, Leedus ja Eestis. Altero meeskond koosneb enam kui 50 meeskonnaliikmest (kogu Baltikumis), Baltikumis on üle 70 laenupartneri. Altero on Baltikumi turul juhtiv bränd laenumaaklerite seas. Ettevõte kuulub osaliselt meediaholding AS-ile Ekspress Grupp ja Aktiva Finance Groupile.