Foto: Canva
FormAdore 29. märts 2023 12:16

Väikese ruumi sisustamine nõuab veidi rohkem mõtlemist ja loovust. Peate kaaluma selliseid asju nagu mõistlikud hoiustamislahendused, mööbli paigutus ja valgustusskeem. Kuid oma isikliku stiili näitamine ja hubasuse loomine on ikkagi võimalik, ükskõik kui väike ruum ka poleks. Siin on palju suurepäraseid näiteid, mis annavad ideid, kuidas väikest magamistuba stiilselt sisustada.

Tõhus paigutus

Väikeses magamistoas tasub rõhku panna praktilisusele. Korraldage mööbel nii, et kõik oleks omal kohal. Asetage suurem osa mööblist ainult ühe seina äärde, eelistatavalt selle, mida näete vähem. Püüdke ka vähendada esemete arvu, kasutades leidlikult praktilist ja multifunktsionaalset mööblit.

Voodi asukoht on väga oluline. Magamistoa suurima mööbliesemena on sellel suur mõju ruumi väljanägemisele ja kasutusmugavusele. Sageli määrab väikestes tubades voodi orientatsiooni selle suurus, kuid kui teil on valikuvõimalus, pidage silmas sümmeetriat. Voodi on soovitav paigutada põhiseina keskele ja võimalusel tagada, et see ei blokeeriks aknaid.

Kasutage seina maksimaalselt ära

Kui magamistoas on ruumi vähe, on oluline hoida põrandat võimalikult puhtana, et tuba näeks suurem ja vähem segane välja. Selle asemel, et lisada tuppa seisvat mööblit, kasutage avatud seinapinda! Voodi kõrvale ja kohale saab paigaldada garderoobikappe, mis võivad olla nii riiulid kui ka sahtlid, mis annavad nii stiili kui ka funktsionaalsuse.

Sobiv voodipesu

Mõned magamistoad on nii väikesed, et seal ei ole eriti ruumi millegi muu jaoks peale voodi. Sel juhul on kvaliteetne voodipesu ja voodikatte kasutamine hädavajalik, sest need loovad hubase ja külalislahke ruumi. 

Karge valge puuvillane voodipesu, millel on suur niitide arv, garanteerib, et väikese toa välimus muutub heledamaks ja peegeldab valgust. Võite proovida ka linast voodipesu, mis jätab kerge mulje. See annab teie voodile rafineeritud tekstuuri ja lisab magamistoa üldisele väljanägemisele boheemlaslikku välimust.

Heledad värvid

Heledad värvid muudavad väikese magamistoa oluliselt avaramaks. Valge on tõhus ja praktiline valik sellise ruumi sisekujunduseks. See hoiab ära, et ruum ei näeks liiga kitsas välja. Valge või heledamate värvide kasutamine kompenseerib suurte seinapindade või akende puudumist.

Kardate, et valge värv on liiga karm? Et väike magamistuba ei tunduks külm ja karm, kombineerige valget värvi erinevate tekstuuride ja mustritega. Lisage näiteks mustriline päevatekk ja kroomitud öölambid, et muuta tuba stiilseks.

Foto: Canva

Tõhus valgustusskeem

Valgustus aitab muuta ruumi avaramaks. Kasutage olemasolevat valgust maksimaalselt ära, sisustades väikese magamistoa nii, et loomulik valgus saaks aknast vabalt sisse langeda. Kohtades, kus loomulik valgus ei ole väga kättesaadav, võite kasutada peegleid. Need peegeldavad olemasolevat valgust ja muudavad ruumi avatumaks.

Väikestes magamistubades on väga kasulik kasutada pigem seinavalgusteid kui öökapi lampe. Väiksemad öökapid on kitsamates ruumides vältimatud ja kui kogu pind on hõivatud laualambiga, ei tundu need lihtsalt mõttekad. On palju imelisi seinavalgusteid, mis võimaldavad rõhutada ruumi ja maksimeerida voodi kõrval olevate asjade jaoks ettenähtud ala.

Ainult üks detail seintel

Paljude fotode, joonistuste või maalidega kaetud seinte asemel valige üks suur raamitud kunstiteos. See lisab teie tuppa isikupära, ilma et üldmulje muutuks liiga kirjuks.

See võib olla ka silmatorkav aktsent ruumi kaunistamiseks. Igas ruumis on vaja fookuspunkti - pilkupüüdvat kohta, mis loob hierarhia, ilma et kujundus näeks välja kaootiline. Sageli on fookuspunktiks voodi peaplaat, mida saate rõhutada, riputades kunstiteose otse selle kohale.

Taimed, mis ei ole potti pandud

Taimed on suurepärased ruumikujundajad, kuid ärge isegi ärge mõelge nende tavalistesse pottidesse panemisele. Mida rohkem asju põrandale asetate, seda klaustrofoobsemaks muutub teie magamistuba. Seega mõelge roheluse lisamisele hoopis vertikaalselt. Riputage pott seinale või lakke ja täitke see vähest hooldust vajavate taimedega.

Varjatud hoiuruumid

Väiksem magamistuba ei tähenda tingimata, et teil peab olema vähem asju. Riiulid ja kapid on suurepärane võimalus täiendava hoiuruumi loomiseks. Luues nutikaid panipaiku, saab esemeid mugavalt sorteerida ja hoiustada ning tuba näeb korrastatud välja.

Selle näiteks võivad olla kardinate taha peidetud kapid või täielikult ära kasutatud kapiruumid koos täiendavate riiulitega. Või äkki on teie voodi piisavalt kõrge, et selle alla mahuksid mõned korvid erinevate esemete hoidmiseks? formadore.ee pakub erinevaid stiilseid lahendusi hoiustamiseks.