Pärnu rand

Foto: Robin Roots
Toimetas Keit Paju 18. märts 2023 19:46

Pärnu Lahe Rotary klubi valis teostamiseks erakordse projekti „Erivajadustele avatud Pärnu rand“, vahendab „Aktuaalne kaamera“.

Pärnu Lahe Rotary klubi projektiga  „Erivajadustele avatud Pärnu rand“ loodetakse saavutada, et vette pääseb ka inimene, kes on ratastoolis.

„Me soovime anda võimaluse liikumispuudega inimestele pääseda Pärnu randa ujuma. Ka vaegnägijatele on sama mõte, see projekt on kasvanud,“ lausus Pärnu Lahe Rotary klubi asutajapresident Esta Tamm.

Loodetavasti saab projekt teoks järgmise aasta suveks. Raha tuleb annetustest, loteriidest ja oksjonitest. Ja mõistagi on oluline panus 20 klubi liikmel.

„Me otsisime projekti ja selle projekti me saime Monika Siruli ühest lausest, kus ta ütles, et tema lapsepõlveunistus on saada Pärnus merevette. Ta on liikumispuudega inimene, lapsest saati olnud. Ja see väikene lause kõnetas meid,“ selgitas Pärnu Lahe Rotary klubi president Liina Markson.

Hinnanguliselt läheb projekt maksma 70 000 kuni 100 000 eurot, lisas ta. „See on siis nii-öelda viie tärni rand. Sest puuetega rannad on tärnidega tähistatud vastavalt varustusele, mis seal on,“ ütles Markson.