Foto: EPA/Scanpix
Ohtuleht.ee 18. märts 2023 00:20

Rahvusvaheline kriminaalkohus nõuab Putini vahistamist, Wagner Itaalia kaitseministri (pildil) pead.

  • Rahvusvaheline kriminaalkohus (ICC) andis välja Vladimir Putini ning Venemaa laste ombudsmani Maria Lvova-Belova vahistamismäärused. Mõlemaid süüdistatakse laste ebaseaduslikus väljasaatmises ja inimeste ebaseaduslikus toimetamises Ukraina territooriumilt Venemaa Föderatsiooni aladele.

  • Jevgeni Prigožini ihuarmee Wagner olevat Itaalia luure teatel riigi kaitseministri Guido Crosetto (pildil) eest välja käinud 15 miljonit dollarit pearaha. Crosetto süüdistab just Wagnerit migrandisurve kunstlikus korraldamises ehk selles, et Itaaliasse on korraga hakanud Aafrikast senisest mitu korda rohkem inimesi suunduma, kirjutab Euractiv. Wagnerit on süüdistatud nii Malis, Liibüas kui ka Kesk-Aafrika Vabariigis tegutsemises. Välisminister Antonio Tajani sekundeeris, öeldes, et migrantide laine näib tulevat just neilt aladelt, mida kontrollib Wagner. Prigožin vastas süüdistustele ropendades, kutsudes Crosettot m*nniks. Pea kahemeetrine mehemürakas Crosetto pole seni soovinud oma valvemeeskonda suurendada. Palgamõrva tellimisest kirjutanud Itaalia ajaleht Il Foglio vahendas ka Itaalia luureametnike sõnu, mille kohaselt ulatub „tellimisahel“ Moskvast Rooma ning et Wagneril on Euroopas kaks rakukest, üks neist liigub Serbia ja Albaania vahel. Teine aga tegutsevat Baltikumis ja baseerub Eestis. (Järgmiseks päevaks olid siiski nii Eesti kui Itaalia kaitsepolitsei selle väite ümber lükanud – toim.)

  • Slovakkiast sai Poola järel teine riik, kes saadab Ukrainale hävitajaid MiG-29. Riik kavatseb annetada kõik tema käsutuses olevad MiGid, ent tegemist on mõnevõrra vananenud tehnikaga ning kuigi Slovakkial on neid kokku 13, ei ole need kõik töökorraski.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
  • võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99