Purjus mõrvar naasis mõrvapaigale ja puhus politseinikega juttu. Ta võeti kinni.

Foto: Kaader Essexi politsei videost
Toimetas Annika Erg 16. märts 2023 15:34

Inglismaal mõisteti pikaks ajaks vangi mees, kes tappis oma endise tüdruksõbra uue kallima. Mees oli endast nii kõrgel arvamusel, et naasis kuriteopaigale ja vestles ülbelt seal olnud politseinikega. „See linn on minu!“ kuulutas ta.

26aastane Marek Hecko pussitas möödunud aasta 25. juulil Essexis Chelmsfordis asuvas majas 44aastast Adrian Ellingfordi kaks korda selga. Chelmsfordi kohus tunnistas Hecko mõrvas süüdi ja talle mõisteti teisipäeval eluaegne vanglakaristus minimaalselt 26 aastaks.

Hecko oli Stephanie Breame'iga suhtes olnud umbes seitse kuud ning pärast nende lahkuminekut 2022. aasta mais täitis teda raev ning naine muutus tema jaoks kinnisideeks, kirjutas BBC News.

Breame'il tekkis hiljem romantiline suhe abielumees Ellingfordiga. Ühel päeval ärkas Ellingfordiga voodis olnud naine selle peale, et mees ütles, et keegi on majja tulnud. Seejärel kukkus Ellingford kokku, nuga seljas. Ta tunnistati sündmuskohal surnuks.

Kohtus kirjeldati muu seas seda, kuidas purjus Hecko politsei valves olles mõrvapaigale naasis ja nendega juttu puhus.

„Ta hakkas politseinikele rääkima, et teab, mis juhtus ja et ta saab aidata. Pärast vastasseisu ta vahistati ning vahi all viibimise ajal tuvastati ta peamise kahtlusalusena,“ seletas politsei.

Hecko väitel tuli ta kohale, sest nägi juhtunu kohta uudist, ehkki mõrva üksikasju polnud veel avaldatud internetis ega ajakirjanduses.

„See oli mõttetu rünnak Adriani vastu, mis jättis kaks last ilma isata. Loodan, et nad suudavad edasi liikuda ja leida rahu nüüd, kui Hecko on trellide taga,“ sõnas peauurija Louise Metcalfe.

Metcalfe võrdles Heckot püromaaniga, kes paneb asja põlema ja tuleb tagasi tuld vaatama, vahendas EssexLive. „Ta teadis, et põhjustas tragöödia, jõi end purju ja tuli tagasi, et näha kaasnevat kahju. See oli tema endine elukaaslane, keda ta tagasi tahtis, ja ta kujutas ette, et tuleb tagasi ja on abiks.“

„Politsei kehakaamera salvestist vaadates mõistsin, et tema räägitud asju ei olnud ma ajakirjandusele avaldanud ja ta oleks sellest teadnud ainult siis, kui ta oleks selles majas viibinud. Siis nimetasin ta peamiseks kahtlusaluseks,“ seletas Metcalfe.