Foto: Zuma Press / Scanpix
Ohtuleht.ee 16. märts 2023 00:20

Vene sõjalennuk põrkas USA drooniga kokku. Kremli ametnikud ei tohi väljamaale puhkama minna.

  • Vene hävitaja põrkas teisipäeva õhtul Musta mere kohal kokku USA luuredrooniga. MQ-9 Reaper droon (pildil) ja kaks Vene Su-27 hävitajat lendasid rahvusvaheliste vete kohal, kui üks Venemaa lennukitest lendas mehitamata drooni kohale ja kallas selle peale kütust. Lennuk tuli seejärel nii lähedale, et kahjustas Reaperi propellerit, mis on kinnitatud drooni tagaküljele. Propelleri kahjustus sundis USAd Reaperit Musta mere rahvusvahelistesse vetesse kukutama. The Economisti kaitseteemade toimetaja Shashank Joshi kommenteeris, et Vene sõjaväe kavatsus võis olla ameeriklaste drooni „hirmutada“. Kuid läks teisiti. USA sõjaväe hinnangul venelaste puhtast ebaprofessionaalsusest. Ameeriklased kinnitavad, et merre kukutatud droon ei ole venelaste kätte langenud.

  • Valge Maja kutsus Vene suursaadiku Anatoli Antonovi vaibale. Kremli versiooni kohaselt manööverdasid ameeriklased ise drooni liiga järsult, mis viis rikkeni ja MQ-9 kukkumiseni vette. Kokkupõrget Kreml eitab ning kutsub USAd üles lõpetama „vaenulikud lennud“. Seda Washington teha ei kavatse. Suursaadik Antonovi sõnul oli kogu juhtum ameeriklaste provokatsioon. „Nad koguvad luureandmeid, mida seejärel kasutab Kiievi režiim, et rünnata meie armeed ja territooriumi,“ kurtis Antonov.

  • Suurbritannia kaitseministeerium kirjutas oma hiljutisimas luureraportis, et alates täiemahulise sissetungi algusest Ukrainasse on Venemaa ametnike ja riigitöötajate suhtes kehtestatud üha rangemaid välisreisipiiranguid. Jutt pole mitte pelgalt sanktsioone kehtestanud riikidest, vaid ka reisimisest nn sõbralikesse riikidesse. Mida võimule lähemal, seda karmimad piirangud. Kremli ametnikel on keelatud igasugused lõbureisid välismaale.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
  • võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99