Foto: Envato Elements
KBM Pharma 17. märts 2023 07:52

Kõigile on selge, et kõrgenenud kolesteroolitase on tervisele ohtlik ning võib põhjustada ateroskleroosi (veresoonte lupjumist), südamehaigusi, infarkti ja ajuinsulti. Samas on teada, et paljudele inimestele ei sobi kolesterooli alandavad retseptiravimid nende kõrvaltoimete tõttu. Allpool saad tutvuda arstide ja toitumisteadlaste soovitustega kolesteroolitaseme ohjamiseks.

Suurenda kehalist aktiivsust

Nii üllatav kui see ka pole, on kehalisest treeningust palju abi kolesteroolitaseme normaliseerimiseks. Isegi mõõdukas füüsiline aktiivsus võib aidata tõsta niinimetatud „hea“ kolesterooli ehk HDL-kolesterooli taset ning alandada kahjulike triglütseriidide taset veres.

Kehalise treeninguga tuleks tegeleda regulaarselt, vähemalt viis korda nädalas ja vähemalt 30 minutit korraga. Kehaline tegevus tuleks valida vastavalt oma füüsilisele võimekusele ja tervislikule seisundile. Kellele sobib paremini sörkimine, kellele rattasõit või ujumine, kellele kiire jalutuskäik – mõistlik on valida see variant, mis sulle meeldib ja naudingut pakub. Regulaarne kehaline aktiivsus aitab ka langetada kehakaalu, millel on tugev mõju kolesteroolitasemele.

Muuda toitumine südamesõbralikuks

Mõned lihtsad muudatused sinu dieedis aitavad tõhusalt alandada kolesteroolitaset. Kindlasti tuleks vähenda küllastunud rasvade tarbimist, mida leidub peamiselt punases lihas ja täisrasvastes piimatoodetes. Küllastunud rasvade tarbimise vähendamine aitab vähendada sinu „halva“ kolesterooli ehk LDL-kolesterooli taset. Kasulik on süüa oomega-3 rasvhapete rikkaid toite. Oomega-3 rasvhapped aitavad vähendada triglütseriidide hulka veres ning alandada vererõhku. Oomega-3 rasvhappeid sisaldavad suuremas koguses merekalad, kreeka pähklid ja linaseemned. Kõrgenenud kolesteroolitasemest jagu saamiseks on soovitav süüa rohkem lahustuvaid kiudaineid sisaldavaid toite, nagu õunad, pirnid, oad, rooskapsas ja kaerahelbed. Lahustuvad kiudained aitavad vähendada kolesterooli imendumist seedetraktist.

Loobu kahjulikest harjumustest

Suitsetamisest loobumine parandab üsna kiiresti HDL-kolesterooli taset veres. Juba kolm kuud pärast suitsetamisest loobumist paraneb oluliselt vereringe ning südame ja kopsude talitlus. Ühe aasta möödumisel suitsetamise maha jätmisest väheneb sinu südamehaiguste risk poole võrra. Alkoholist täielikult loobuma ei pea. Samas tuleb meeles pidada, et ka mõõdukad alkoholikogused koormavad sinu maksa – elundit, millel on lipiidide ja kolesterooli ainevahetuses väga tähtis roll.

Looduslikud vahendid, millest on abi kolesterooli alandamisel

Lisaks eespool kirjeldatud meetmetele aitavad kolesteroolitaset normaliseerida ka looduslikud preparaadid, millel ei ole ravimitele omaseid kõrvaltoimeid. Mõistlikuks valikuks on uue põlvkonna efektiivne looduslik toode kolesteroolitaseme normaliseerimiseks – AteroLip Complex. See preparaat sisaldab ainulaadset bioaktiivsete ainete kombinatsiooni, millel on kompleksne toime kolesteroolitasemele. AteroLip Complexis sisalduvad ained toimivad üheskoos, tugevdades üksteise positiivset mõju: normaliseerivad kolesterooli sünteesi ja ainevahetust, alandavad „halva“ LDL-kolesterooli taset, kaitsevad veresooni lupjumise eest ning toetavad normaalset maksatalitlust.

AteroLip Compleks on saadaval apteekides ja kbmapteek.ee

Tutvu AteroLip Complexiga ja osta soodsalt siit.