KAS TULEB TEINE TULEMUS? Pildil kujutatud koolid kipuvad gümnaasiumite riigieksamite tulemuste põhjal koostatud edetabelites olema esimeste seas. Mis aga juhtub siis, kui riigieksamite kõrval arvestada ka muid näitajaid?

Foto: Kollaaž (2 × Aldo Luud, Julia Vakina, 2 × Tiit Tamme, facebook.com/sytevaka, Heiko Kruusi, Teet Malsroos)
Eesti uudised
20. märts 2023, 09:00

20. märtsil kell 9 ilmunud loole on kell 11.25 lisatud täpstus Miina Härma Gümnaasiumi ja Tallinna Inglise Kolledži lõpetajate osakaalu kohta.

EDETABEL | KUS SAAB PÄRISELT TARGAKS? Vaata, kuidas läheb sinu tulevasel, praegusel või endisel gümnaasiumil

Käes on aeg, mil põhikoolide lõpetajad otsivad omale sügiseks gümnaasiumi. Küllap on haridusametnikel õigus, et koole ei maksa riigieksami tulemuste põhjal pingeritta panna. Aga proovime siis neid kombineerida muude näitajatega. Vaata tabelitest, kuidas läheb sinu tulevasel, praegusel või endisel gümnaasiumil. Millise kooli lõpetajad saavutavad parimaid tulemusi näiteks matemaatikas või keeltes?

Iga-aastastest riigieksamite pingeridadest leiab alati üllatusi: mõni väike ja kauge kool jätab suured ja kuulsad Tallinna ja Tartu koolid seljataha. Kui võtta aga mitme aasta andmed ja lisada riigieksamite kõrvale teisigi näitajaid, mis siis juhtub?

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99