Foto: Envato Elements
KBM Pharma 10. märts 2023 08:15

Kõhukinnisus ja puhitus on üldlevinud kaebused, mis võivad tugevasti igapäevast elu häirida. Korrastatud seedimine on hea enesetunde ja vaimse tervise alus.

Meie soolestik on kõrgefektiivne ja keerukas süsteem, mille korrapärane töö on kogu organismi tervise seisukohalt väga oluline. Lisaks sellele, et soolestik vastutab seedeprotsesside toimumise eest, on tal suur tähtsus ka immuunsüsteemi toimimisel, hormonaalse tasakaalu hoidmisel ja kesknärvisüsteemi töös. Soolestiku ja peaaju vahel on püsiühendus, milles toimiv pidev infovahetus mõjutab muu hulgas ka meie vaimset seisundit, meeleolu ja toonust.  

Kui soolestik on terve ja toimib korralikult, on meie enesetunne hea ning me oleme erksad, positiivsed ja rõõmsad. 

Seedimisega seotud probleemid on väga sagedaseks tervisemureks

Seedesüsteemi võivad rivist välja viia stress, istuv eluviis, vähene füüsiline koormus, ebapiisav vedelikutarbimine ja tasakaalustamata toitumine. Kui soolestiku töö on korrast ära, saadab ta ajju häiresignaale, mis mõjuvad negatiivselt nii meeleolule kui ka üldisele enesetundele.

Kõige levinumateks seedetraktiga seotud tervisehäireteks on aeglustunud sooletegevus ja kõhukinnisus, mida kogeb kolmandik kogu maailma inimestest. Puhitus, gaaside kogunemine ja surve alakõhus on üldlevinud soolestikuga seotud kaebused, mille all kannatab pea 25% inimestest. Kõhupuhituse tavalisemateks põhjusteks on õhu neelamine kiirustaval söömisel ning bakteriaalsetest protsessidest tingitud gaaside teke soolestikus. 

5 soovitust seedimise korrastamiseks

Kõhukinnisust ja -puhitust on kindlasti lihtsam vältida kui ravida. Kõige paremini aitavad tervislik eluviis ja korrapärane toitumine.

Kõige olulisemad soovitused on järgmised:

Ole kehaliselt aktiivne. Igapäevane liikumine mõjutab positiivselt seedetrakti tööd. Isegi lühike hommikuvõimlemine või energiline jalutuskäik ergutavad soolestikku ja stimuleerivad seedeorganite tööd.

Pööra tähelepanu toitumisele. Eriti oluline on vältida ühekülgset toitumist ning mitte koormata seedeorganeid üle raskestiseeditavate toiduainetega. Väldi organismi „saastamist“ kahjulike toiduainetega nagu hamburgerid, kartulikrõpsud, küpsised ja maiustused.

Lisa menüüsse seedetegevust soodustavaid toiduaineid. Soolestiku tööle aitavad kaasa toidud, mis sisaldavad rikkalikult taimseid kiudaineid: täisteraleib, värsked köögiviljad, marjad (vaarikad, maasikad, mustikad, karusmarjad), pähklid, mandlid, pistaatsiapähklid, avokaadod, pirnid, kuivatatud puuviljad, linaseemned. 

Joo palju vett. Piisava koguse vee joomine aitab toitu seedida ja soodustab jääkainete kiiret väljutamist organismist. Igal hommikul on soovitatav alustada päeva korraliku klaasitäie vee või mahlaga.

Kasuta looduslikke seedimist korrastavaid preparaate. Seedimise korrastamiseks on apteegis saadaval looduslikud ravimid, milles sisalduvad ravimtaimed parandavad tõhusalt soolestiku tööd kuid erinevalt lahtistitest ei põhjusta tugevat kõhulahtisust ega tekita soovimatuid kõrvaltoimeid. Heaks valikuks on taimne ravim Eucarbon herbal, mis sisaldab sennalehtede pulbrit, rabarberijuure ekstrakti ja peenestatud taimset sütt.

Eucarbon herbal® (sennalehed, rabarberijuure ekstrakt, pulbriline süsi) on looduslik soolestiku töö regulaator, mis leevendab kõiki põhilisi sooletegevuse häiretest tingitud sümptomeid: kõhukinnisust, kõhupuhitust ja gaaside kogunemist. Erinevalt tavalistest lahtistitest ei kutsu see esile tugevat kõhulahtisust, mistõttu saab seda kasutada ka tööl või reisil olles.

Kolmetine toime:

  • Puhastab soolestiku, eemaldab gaasid, mürgid ja soolestikku ärritavad ained.

  • Stimuleerib soolestiku liikuvust ja kiirendab roojamasside väljutamist.

  • Pehmendab soolesisu ja muudab selle kergemini väljutatavaks.

Käsimüügiravim. Näidustus: kõhukinnisus.

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise või ravimi kõrvaltoimete tekkimise korral pidage nõu arsti või apteekriga.

Müügiloa hoidja: F. Trenka chem.- pharm. Fabrik GmbH, Austria. Täiendav teave müügiloa hoidja esindajalt Eestis: KBM Pharma OÜ, Tähtvere 4, 51007 Tartu. Tel. 733 8080

Osta soodsalt siit: https://www.apotheka.ee/catalogsearch/result/?q=eucarbon