Tamrex 3. märts 2023 11:43

Kui sul on korralik tulekustuti ja oled lasknud seda usaldusväärses tuleohutusettevõttes kontrollida, võid üsna kindel olla, et hädaolukorras sinu seade rakendub.

TAMREXist on 45 aasta jooksul läbi käinud rohkem tulekustuteid kui kusagilt mujalt. Me oleme näinud kõike. Seetõttu soovitame alustada õigesti: soetada väga hea tulekustuti ning käia seda ettenähtud aegadel kontrollimas ja hooldamas. Nii toimides hoiad kokku oma aega ja raha, tagades samal ajal pere ja kodu ohutuse.

TULEKUSTUTIKONTROLL: ainult haamrilöök on linnalegend

On rohkesti pisiasju, mis jäävad kogenematule ja asjatundmatule pilgule märkamatuks.

manomeetrid

Näiteks on odavate tulekustutite sagedaseks probleemiks manomeetri valenäidud. Tulekustuti manomeetri osuti on rohelises alas ja viitab ettenähtud rõhu olemasolule, kuid asja uurides selgub, et näidiku osuti on kinni kiilunud ega liigu paigast ka siis, kui see seadme küljest lahti keerata. Rõhuta tulekustutist pulbrit välja ei tule.

Mõnel sellistest tulekustutitest saab rõhku kontrollmanomeetriga mõõta, teisel mitte. TAMREXis suunatakse viimased hooldusesse, kus toiminguid on rohkem ja teenuse hind kallim. Kui aga minna sellise tulekustutiga kohta, kus puuduvad nii tootja kontroll- ja hooldusjuhend kui ka oskused ja teadmised, antakse sellele legendaarne haamrilöök ja seade saab peale uue kontrollkleebise, justkui kõik oleks korras. Nüüd on sul kontrollid tulekustuti, mis tegelikult ei tööta.

Koostöö usaldusväärse tuleohutusettevõttega tagab tulekustuti töökindluse

„Meie pikka ja järjepidevat kogemust võib usaldada. Me ei anna kliendile tagasi tulekustutit, mille töökorras me ise kindlad ei ole,“ ütleb TAMREXi tuleohutusosakonna juhataja Margus Oberschneider. Ta lisab, et autos, laevas ja mujal keerulisemates tingimustes hoitavat tulekustutit tuleb igal aastal kontrollida. Samas sisetingimustes hoitavat seadet peab spetsialistile ülevaatamiseks tooma iga kahe aasta järel. Perioodilisse hooldusesse tuleb TAMREXi tulekustutid tuua iga kümne aasta järel. Teiste tootjate tulekustutitel võib see välp lühem olla, mis sageli nende omanikke pahandab. Samuti tuleb tulekustuti hooldusesse tuua, kui seda on kasutatud või on sealt muul põhjusel pulbrit välja tulnud.

Oberschneider: ära osta endale probleeme, isegi kui odavalt pakutakse

„Vahel näeme õnnetuid kliente, kes on hädas oma soodsa tulekustutiga, mille kvaliteet on küsitav, tööle rakendumine ebakindel, efektiivsus minimaalne ja kontrollimine vahel suisa võimatu. Sellise tootega ostab klient endale hulga probleeme, pahameelt, edasi-tagasi käimist ning lõpuks ka suuremaid väljaminekuid. Tavaliselt selgub, et perioodilist hooldust tuleb sellisele kustutile võrreldes TAMREXi pulberkustutiga kaks korda sagedamini teha (sest tootja on õhemast metallist valmistatud kesta tõttu nii ette kirjutanud), samuti manomeetri probleemid, rõhu mõõtmise keerukus jms,“ loetleb tuleohutusosakonna juhataja.

Niisiis soovitab Oberschneider viia koju parimad tulekustutid ja käia neid mõnes asjalikus tuleohutusettevõttes kontrollimas. „Ega asjata öelda, et ma pole nii rikas, et osta odavaid asju. Sama hästi võiks öelda, et mul pole nii palju aega, et osta odavaid asju,“ tõmbab Oberschneider teise paralleeli.

Tule TAMREXisse, soeta preemium sarja pulberkustutid autosse, koju ja suvilasse. Need on töökindlad ja kestavad kaua. Lisaks kontrollime ja hooldame juba olemasolevad tulekustutid.