Coop | Video: Hannes Dreimanis 22. veebruar 2023 12:41

„Esimesena andsin autovõidust teada elukaaslasele. Ta ei usu seda siiamaani – no eks ma ajan mõnikord jama ka. Aga ilmselt hakkab ta uudist uskuma alles siis, kui auto meie õue peal on,“ lausub Coop Loto veebruarikuu autovõitja Marko Kald (51).

Marko kinnitab, et tema ise ei kahelnud võidu-uudises praktiliselt hetkegi – kuigi esialgu paistis tegemist olevat müügikõnega. „Hea meel oli,“ ütleb ta eesti mehele kohaselt napisõnalisena. Sealjuures oli see tema esimene suurem võit elus.

Marko oli Coop Loto kampaaniaga kursis, kuid ära unustanud, et sellega mõni aeg tagasi liitus. Muuseas, Marko tunneb ka üht varasemat Coopi autovõitjat – seega polnud kunagi põhjust kahelda, et kampaania on aus ja õige.

Juba enne auto kätte saamist oli Marko jõudnud paljudele sõpradele ja tuttavatele uhkest uudisest rääkida. „Ega ma seda võitu varjanud pole. Eraldi kellelegi ma ei ole helistanud, aga rääkinud pigem neile, keda olen viimasel ajal näinud. Kõigil on hea meel – suurt kadedust ei ole näinud,“ kõneleb ta.

Toyota on esimene täitsa uuena saadud auto

Rapla Konsumi ette auto üleandmisele olid reede päeval kogunenud mõned Marko sõbrad. Tema elukaaslasel ei õnnestunud kahjuks töökohustuste tõttu kohal olla. Ehitusel töötav Marko sai aga hõlpsasti suursündmuseks vaba päeva – ta lihtsalt ütles oma ülemusele (kes on ühtlasi sõber ja oli samuti Konsumi juures kohal), et sel päeval pole võimalik tööle tulla.

„Boss on mul jah vana sõber ning graafik on võrdlemisi vaba – meie objektid ei ole ajakriitilised, et kohe homme peab valmis olema,“ nendib Marko. Et Rapla on koduostjate osas üsna populaarseks muutunud, on Marko sõnul täitsa õige – praegu ehitatakse väga palju eramaju ning kõik võimalikud nurgad täis. Seega, tööpõld on lai.

Marko ise on elanud Raplamaal terve oma elu ning kiidab siinset elukeskkonda. „Tõesti ei ole tekkinud tunnet, et koliks mujale. Ega mujal ju parem ole,“ leiab ta.

Et Marko elab majas metsa ääres, on auto olemasolu tema jaoks vajalik. Ka praegu seisab tema kodu hoovil mitu sõidukit – mis nendest nüüd edasi saab, pole veel jõudnud mõelda. Küll aga on Toyota Rav4 puhul tegemist tema esimese isikliku autoga, mis on saadud täitsa uhiuuena. „Eks uue autoga hakkame sõitma nii mina kui ka elukaaslane,“ lubab ta.

Konsumi klient juba palju aastaid

Marko Raplamaa avarustes asuvale kodule asub lähemal mitu kauplust, kuid ometi teeb ta oma peamised ostud just Rapla Konsumist. Kuna töö toob teda pea iga päev Raplasse, siis tundub Konsum kuidagi lihtne variant – pealegi on ta juba palju aastaid olnud sealne püsiklient. Keskmiselt käib ta Konsumis korra nädalas ning ostab enamik vajaminevast kraamist korraga ära. Poes käimine on sealjuures nii tema kui ka kaasa ülesanne.

Pärast auto kättesaamist suundub Marko aga koju, et panna saun kütte. Nimelt on plaanis autovõidu tähistamiseks pidu, kus kohal lubas olla kümmekond inimest.

Autojuhiload on Markol olnud juba enam kui 30 aastat ning aja jooksul on ta roolinud nii manuaal- kui ka automaatkäigukastiga autosid. Peamiselt on talle meeltmööda automaatkast ning see on tema silmis ka võidetud Toyota Rav4 suur pluss. Hübriidi ja nelikveoga sõitmise kogemust tal seni ei ole, kuid on siiski põnevil. Kuhu aga läheb esimene pikem sõit uue Toyotaga? „Ei olegi midagi hetkel planeerinud. Võib-olla kohvikusse ja loomaaeda homme, kes teab,“ kehitab ta õlgu.

Kogu auto üleandmise ajal ei näita Marko kuigi palju emotsioone välja. Kui talt aga lõpus uurida, kas ta sisimas on õnnelik, vastab mees: „No ikka olen!“

Kuidas Coop Lotos osaleda?

Coop Loto auhinnad loositakse välja eelmisel kuul kogunenud lotopiletite vahel hiljemalt järgmise kuu 10. kuupäevaks. Loosimise tulemused avaldatakse Coopi kodulehel ja Coop Eesti Facebooki lehel. Iga kuu loositakse välja hulk erinevaid auhindu, millest suuremad on 3000 € reisivautšer Reisieksperdilt, Alexela 2000 € kinkekaart, iPhone 14, robotolmuimeja, Coopi 1000 € kinkekaardid ning loomulikult peaauhind TOYOTA RAV4 Hybrid – jah, iga kuu ja päriseks!

Kõiki eelmisi autode üleandmisi on võimalik vaadata siin.