VIIB MÕTTE MUJALE: Lasteneuroloog Anneli Kolk räägib, et ühe ema sõnul pole lapse verevõtmine kunagi nii muretult sujunud – tänu hologrammidele, mis lapse tähelepanu haaravad.
Video: Tiit TammeMidagi sellist pole kusagil mujal maailmas. Õhus hõljuvad ruumilised fanaasiategelased aitavad Eesti haiglates pisikestel patsientidel haiglahirmust üle saada. „Teeme maailma lastele natuke paremaks!“ lausub uudse idee autor, lasteneuroloog Anneli Kolk.
Tartu ülikooli kliinikumi laste neuropsühholoogia kaasprofessor Anneli Kolk lausub, et eestlased on haiglas hologrammide kasutamises teerajajad. Ainulaadne lahendus valiti tänavu Tartu ülikooli aasta teadusteoks.
Haiglahirm klassifitseeriti hirmu alatüübina 30 aastat tagasi. Hirm on emotsioon potentsiaalselt eluohtliku olukorra ees. Haiglahirm võib Kolgi sõnul vanusega isegi kasvada. Ning hirm võib mõnel juhul olla suurem isegi valust.
Kõige enam kardavad lapsed nõeltega seotud protseduure. „Ma ei tahtnud, et lapsed nii hirmsasti nutaksid ja protseduure pelgaks,“ räägib Kolk, kuidas sündis idee hologramme katsetada.
Kolk hakkas mõtlema, kuidas laste tähelepanu kõrvale juhtida.
Kommentaarid (3)