VIIB MÕTTE MUJALE: Lasteneuroloog Anneli Kolk räägib, et ühe ema sõnul pole lapse verevõtmine kunagi nii muretult sujunud – tänu hologrammidele, mis lapse tähelepanu haaravad.

Video: Tiit Tamme
Kadri Kuulpak 3. märts 2023 08:10

Midagi sellist pole kusagil mujal maailmas. Õhus hõljuvad ruumilised fanaasiategelased aitavad Eesti haiglates pisikestel patsientidel haiglahirmust üle saada. „Teeme maailma lastele natuke paremaks!“ lausub uudse idee autor, lasteneuroloog Anneli Kolk.

Tartu ülikooli kliinikumi laste neuropsühholoogia kaasprofessor Anneli Kolk lausub, et eestlased on haiglas hologrammide kasutamises teerajajad. Ainulaadne lahendus valiti tänavu Tartu ülikooli aasta teadusteoks.

Haiglahirm klassifitseeriti hirmu alatüübina 30 aastat tagasi. Hirm on emotsioon potentsiaalselt eluohtliku olukorra ees. Haiglahirm võib Kolgi sõnul vanusega isegi kasvada. Ning hirm võib mõnel juhul olla suurem isegi valust.

Kõige enam kardavad lapsed nõeltega seotud protseduure. „Ma ei tahtnud, et lapsed nii hirmsasti nutaksid ja protseduure pelgaks,“ räägib Kolk, kuidas sündis idee hologramme katsetada.

Kolk hakkas mõtlema, kuidas laste tähelepanu kõrvale juhtida.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
  • võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99