Foto: Pixabay
Crowdhy 16. jaanuar 2023 10:05

Meelelahutus on viimastel aastatel läbi teinud olulisi muudatusi, et pakkuda parimaid võimalusi mitmekesisele publikule, sealhulgas meestele. See hõlmab meestegelaste ja süžeeliinide esindatuse suurenemist filmides ja telesaadetes, samuti spetsiaalselt meessoost vaatajaskonnale suunatud sisu loomist (näiteks spordisaadete ja märulifilmide). Lisaks on voogedastusplatvormid loonud kategooriaid, et pakkuda spetsiaalselt loodud filme ja sarju just meestele.

On mitmeid põhjuseid, miks mehed eelistavad meelelahutust kogeda suuremates gruppides. Peamiseks põhjuseks on sotsiaalsed traditsioonid, mille alusel võetakse ette meelelahutusega kogemused perekondlikult või suuremates sõprade gruppides. Lisaks võib rühmades spordi, filmide, mängude ja muu meelelahutuse vaatamine või mängimine olla meestele võimalus luua sidemeid ja luua sõprust. Põhjuseks võib olla ka meeste üldine kultuur ja sotsialiseerumine, kus grupitegevusi, üritusi ja koosviibimisi peetakse ühiskonnas normiks. Teine põhjus on ilmselt see, et mehed võivad nautida konkurentsitunnet ja võimalust võrrelda ja vastandada erinevaid vaatenurki kogetava meelelahutuse kohta.

Siiski peab märkima, et need on üldistused ja individuaalsed eelistused võivad erineda.

Ühiskonnas jagunevad meesterahvad siiski oma käitumisemaneerilt ning iseloomult erinevatesse kategooriatesse:

a. väga sotsiaalsed mehed (kes veedavad enamus oma vabast ajast sõpradega ning peamiselt meeste seltskonnas)

b. abielus mees (kellel on pere ning sõprade seas peamiselt 2-3 meesterahvast, kellega suheldakse kõige enam)

c. üksik hunt (meesterahvas, kes veedab enamus oma vabast ajast omaette – ta eelistab kõige enam tegevusi, mida ta saab teha üksi)

On palju tegevusi, millega mehed, kes eelistavad aega veeta üksi. Ka nii-öelda üksikud hundid saavad nendega tegeleda. Mõned populaarsed võimalused hõlmavad järgmist:

1. Üksikreisid: mehed saavad planeerida ja võtta ette reise, et ise uusi kohti ja kultuure uurida. Üksinda reisimise peamiseks eeliseks on võimalus valida kõik sihtkohad ning aeg, mille vältel reisida. 

2. Tegevused vabas õhus: kes naudivad õues olemist, saavad üksi matkata, telkida, kalastada, jahti pidada ja palju muid tegevusi nautida. Kalastamine on üheks parimaks nendest valikutest. 

3. Hobid: mehed saavad üksi tegeleda selliste hobidega nagu fotograafia, maalimine, puidutöötlemine ja palju muud. Paljud üksikud hundid veedavad aega kasiinodes, mängides peamiselt meelelahutuse eesmärgil (slotid, roulette, pokker)

4. Lugemine: kes armastavad lugemist, võivad leida laias valikus raamatuid, ajakirju ja koomikseid, mida üksi nautida. Eelistatud kirjandus on eneseabiraamatud, ilukirjandus, teaduslikud väljaanded ja koomiksid.

5. Mängimine: videomängud nii konsoolidel kui ka mobiilseadmetes pakuvad meestele suurepärast võimalust üksinda aega veeta. Üksikmängurite mänge on tuhandeid ning valik on laialdane (märul, strateegia).

6. Sport: spordihuvilised mehed saavad vaadata mänge ja sündmusi või isegi osaleda üksi 1-1 mängudes ja kohalikes liigades.

7. Taskuhäälingusaated: podcastid võivad olla suurepärane viis uute asjade õppimiseks, huvitavate lugude kuulamiseks ja üksi liikvel olles meelelahutuseks.

8. Veebikogukonnad: mehed saavad liituda veebikogukondadega, et arutada oma huvisid, jagada näpunäiteid, leida uusi sõpru ja osaleda aruteludes (foorumid).

9. Meditatsioon ja jooga: üksinda saab harrastada joogat või meditatsiooni leida rahu ja eneseteadvust. Joogat harrastavad mehed üha enam, mis tähendab, et selle positiivne mõju inimkehale ning vaimule ei ole enam tabuteema.

Oluline on märkida, et üksi olemine ei tähenda tingimata üksildust ja mõned inimesed võivad eelistada veeta üksi aega just isiklikel põhjustel. Oluline on leida tegevused, mis pakuvad sulle rõõmu ja eneseteostust. Nn üksildased hundid ei ole sotsiaalselt keskkonnast eemale arvatud – tegemist on lihtsalt meestega, kes naudivad üksi olemise aega ja seda peamiselt stressi leevendamiseks.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!