Foto: Envato Elements
KBM Pharma 30. jaanuar 2023 09:00

Põiepõletik ehk tsüstiit on naistel kõige sagedamini esinev infektsioon, mis põhjustab piinavaid haigusnähte ja mõjutab oluliselt igapäevaelu. Kahjuks on põiepõletik salakaval haigus: ta kipub alatasa korduma ning võib naasta sageli ja ka pärast antibiootikumide kasutamist. Selle tõttu on oluline teada, kuidas tsüstiidist hoiduda ja mil moel sellest kiiresti jagu saada.

Kuidas põiepõletikust hoiduda?

Põiepõletiku vältimiseks soovitavad arstid järgnevaid lihtsaid meetmeid.

Väldi külmetumist! Külmetumine etendab põiepõletiku tekkes olulist osa. Riietuda tuleks ilmastikule vastavalt. Kindlasti tuleb hoida soojas alakeha ning hoiduda külmal pinnal istumisest. Samuti peaks vältima jalgade külmetamist ja tõmbetuult, mis nõrgestavad organismi ja lasevad haigused ligi.

Püsi hüdreeritud! Ööpäevas peaks jooma 1,5-2 liitrit vett – siis tekib piisaval hulgal uriini, mis aitab halbu baktereid välja uhada. Hoiduma peaks liigsest suhkrutarbimisest.

Ära lükka tualettiminekut edasi! Siis, kui uriin püsib pikka aega põies, tekib seal soodne keskkond erinevate bakterite kasvuks. Selle tõttu on mõistlik minna tualetti kohe, kui pissihäda endast märku annab.

Oluline on seksuaalhügieen. Seksuaalvahekorraga kaasneb alati risk, et kuseteedesse satub haigust tekitavaid baktereid. Seetõttu on põletikest hoidumiseks kindlam kaitstud vahekord. Abiks on ka urineerimine vahetult pärast suguelu – see aitab soovimatud bakterid kiiresti eemaldada.

Mida teha, kui mul tekivad põiepõletiku sümptomid?

Põiepõletikule viitavad enamasti järgnevad sümptomid: sage urineerimisvajadus, põletav valulikkus põie piirkonnas, hägune ja ebameeldiva lõhnaga uriin. Harvemini võivad esineda veri uriinis, palavik, külmavärinad ja väsimus.

Põiepõletiku sümptomite ilmnemise korral on äärmiselt oluline kiiresti tegutseda. Mida kiiremini ravi alustada, seda kiiremini leevenevad sümptomid ning seda väiksem on tsüstiidi taastekkimise tõenäosus. Ravimata jätmisel võib põiepõletik generaliseeruda ning levida neerudesse. See võib põhjustada raskeid sümptomeid ning tekitada neerukahjustuse. Harvadel juhtudel võib infektsioon ka iseenesest üle minna, kuid ilma adekvaatse ravita põletik süveneb, põhjustab suuremaid kannatusi ja kipub uuesti korduma. Apteegist on võimalik retseptivabalt saada erinevaid põiepõletikele mõeldud preparaate. Mõistlik on nende seast valida selline, millest ka tõesti abi on.

Milline on efektiivne looduslik põiepreparaat?

Põiepõletikku tekitavad kolibakterid kinnituvad põie limaskestadele karvataoliste jätkete abil. Neid jätkeid on kahte tüüpi: tüüp 1 (mannoositundlikud) ja tüüp P (mannoosiresistentsed).

Ainukesed looduslikud ained, mis takistavad bakterite kinnitumist põie seinale, on D-mannoos ja jõhvikates sisalduvad proantotsüanidiinid (PAC). D-mannoos ja PAC blokeerivad Escherichia coli mõlemat tüüpi jätked, mille tõttu ei saa bakterid limaskestale kinnituda ja kolooniaid tekitada. Patogeensed mikroobid uhutakse uriinivooluga põiest välja ning seeläbi hoitakse ära põiepõletiku süvenemine.

Apteegist põiepõletiku vastast vahendit valides tuleks kindlasti eelistada selliseid, mis sisaldavad nii D-mannoosi kui ka jõhvikate proantotsüanidiine. Selline kombinatsioon tagab kindla ja kiire tsüstiidi sümptomite leevenemise.

Efektiivsed looduslikud vahendid põiepõletikele – Soluro Duo ja Soluro Akut

Soluro Duo kapslid sisaldavad D-mannoosi ja kõrge PAC kontsentratsiooniga jõhvikaekstrakti. Soluro Duo toimel blokeeritakse põiepõletikku põhjustavate bakterite mõlemat tüüpi jätked, mille tõttu bakterid ei saa limaskestadele kinnituda ning viiakse uriiniga kehast välja. Soluro Duo on tunduvalt efektiivsem kui teised vahendid, mis sisaldavad ainult jõhvikaekstrakti. Soluro Duo on mõeldud nii põiepõletiku ennetamiseks kui ka kasutamiseks põiepõletiku ajal. Soluro Duo leevendab kindlalt tsüstiidi sümptomeid ning seda võivad kasutada nii täiskasvanud kui ka lapsed.

Soluro Akut lahustuv pulber on kõige võimsam looduslik põiepõletike vastane vahend. Soluro Akut on meeldiva vaarikamaitsega lahustuv pulber, mille 1 pakike (päevane annus) sisaldab maksimaalse koguse (2000 mg) D-mannoosi ja 100 mg kontsentreeritud proantotsüanidiine. Lisaks sellele sisaldab Soluro Akut ka C-vitamiini ning aminohappeid L- metioniin ja L-glütsiin, mis toetavad ja tugevdavad põiepõletiku vastast mõju ning aitavad ära hoida tsüstiidi kordumist. Soluro Akut on mõeldud kasutamiseks ägeda (akuutse) põiepõletiku korral.

Soluro Duo ja Soluro Akut on saadaval apteekides ja www.kbmapteek.ee.