LEOPARDID VALLA: Berliinis meelt avaldanud naise käes on pilt Ukraina lipu värvides poisist, kes seisab heidutava välimusega suure kaslase kõrval.Foto: Zuma Press / Scanpix
Greete Kõrvits 25. jaanuar 2023 18:55

Jutt ei ole mitte graatsilisest kaslasest, vaid karmist sõjamasinast Leopard 2. Viimaks ometi lõpetas Saksamaa eesotsas kantsler Olaf Scholziga venitamise ning teatas, et annab Ukrainale soovitud tankid ega pane kätt ette ka teistele, kes seda teha soovivad. Kreml reageeris, teatades kibedalt, et eks Lääne sõjatehnika põleb nagu iga teinegi.

Ukraina ja tema toetajad-kaasaelajad võisid kollektiivse kergendusohke kuuldavale tuua. Leedu välisminister Gabrielius Landsbergis postitas Twitterisse humoorika meemi (all pildil), sõnamängu saksakeelse tänuga. Saksa liidukantsler Olaf Scholz lubas Ukrainasse saata vähemalt 14 Leopard 2 tanki. Norrast on oodata kaheksat, Hollandist kuni 18 (riik liisib neid Saksamaalt), samuti on tankidega lubanud aidata Soome, Hispaania ja Poola. Pealegi puudutavad need andmed ainult Leopardi tanke, tulemas on ka terve posu muud kraami, mida liitlased Ukrainale saatma hakkavad. USA-lt ootasid ukrainlased veel ka teadaannet M1 Abramsi tankide võimaliku tarnimise kohta. Kolmapäeva õhtul saabus kinnitus: Abramsid tulevad. Prantsusmaa kaalub Leclerci tankide toimetamist ukrainlastele. Prantsusmaa kaalub Leclerci tankide toimetamist ukrainlastele.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99