Foto: Envato Elements
Sisuturundus
24. jaanuar 2023, 09:00

Aasta algus üllatab viirusnakkuste tõusulainega… mida teha, et püsida tervena?

Alanud aasta on üllatuslikult toonud kaasa niinimetatud „külmetushaiguste“ ehk teisisõnu hingamisteede viirusnakkuste ulatusliku leviku. Kõige sagedamini põhjustavad praegu haigestumist „vanad tuntud“ viirused nagu näiteks paragripp ja rinoviirus, mille vastu pole olemas mingeid vaktsiine. Selle tõttu on hea teada, mida me saame teha, et end haigestumise eest kaitsta.

Arstid soovitavad haigestumisriski maandamiseks muuta oma harjumusi ning rakendada elustiilimeetmeid, mis aitavad viirusnakkustega paremini toime tulla. Nende meetmete hulka kuuluvad mitmekesine toit, piisav uni, piisav vedeliku tarbimine, värskes õhus ja looduses viibimine, liikumine, suitsetamisest loobumine ja alkoholi tarbimise piiramine.

Mitmekesisest toidust on viirusega võitlemisel palju abi. Samas tuleb meeles pidada, et viirusnakkuste perioodil ja nakatumise järgselt vajab meie organism mitmeid aineid tunduvalt suuremas koguses, kui me toiduga kätte saame. Seetõttu soovitavad arstid kasutada lisaks vitamiine ja teisi toidulisandeid, et oma tervist säilitada ja organismi viirusevastast vastupanuvõimet tugevdada. Apteegiriiulilt võib leida erinevaid tooteid, mis väidetavalt immuunsust tugevdavad ja viiruste vastu aitavad. Millistest ainetest aga tõesti abi on?

Viis bioaktiivset ainet, millest on tõesti viiruste vastu abi

Kogu maailma arstiteadlased on püüdnud leida aineid, millel oleks kõige suurem potentsiaal kaitsmaks organismi viirusnakkuste eest. Uuringutega on välja sõelutud viis bioaktiivset ainet, millel on kõige tugevam viirusvastane jõud. Neist ainetest kolm – vitamiin C, vitamiin D ja tsink – on juba pikemat aega tuntud oma immuunsüsteemi toetava ja viirusnakkust pärssiva mõju poolest. Ülejäänud kaks ainet – kvertsetiin ja melatoniin – on uued, aga samas väga tugevad „võitlejad“ viirusnakkuste vastasel rindel. 

Kvertsetiin – tugeva väega nakkustevastane aine. Kvertsetiin on taimne flavonoid – võimas antioksüdant, millel on mitmeid tervist tugevdavaid omadusi. Teaduslikud uuringud on veenvalt tõestanud kvertsetiini põletikku pärssivad ning immuunsüsteemi toetavad omadused. Muu hulgas takistab kvertsetiin viiruste rakku tungimist ja paljunemist organismis. Kvertsetiin soodustab verevarustust ja toetab kudede, sealhulgas ka kopsukoe, varustamist hapnikuga, mis on äärmiselt oluline hingamisteede nakkuste korral. Viimastel aastatel on ka arstlik kogemus koroonaviirust põdevate patsientidega tõestanud kvertsetiini tugevat positiivset mõju viirushaiguse kulule.

Melatoniin – „energiasüst“ immuunrakkudele. Immuunsüsteemi tugevdamiseks on üks parimaid vahendeid pikk ja kosutav uni. Hea uni on äärmiselt oluline ka immuunsüsteemis toimivatele kuulvatele valgetele verelibledele. Unehormoon melatoniin annab immuunsüsteemi rakkudele – lümfotsüütidele ja naturaalsetele tapjarakkudele – energiasüsti, aktiviseerib neid ning muudab nad võitlusvalmiks.

D-vitamiin – immuunsüsteemi eestvedaja, mis mängib juhtrolli immuunsüsteemi toimimises ning tagab immuunrakkude võitlusvalmiduse. Teadusuuringud näitavad, et D-vitamiini madal tase suurendab tunduvalt riski nakatuda viirushaigustesse, sattuda intensiivravipalatisse ning viiruse tagajärjel surra.

C-vitamiin – immuunrakkude „kütus“. C-vitamiini positiivset mõju erinevate viiruste (kaasa arvatud koroonaviiruse) ohjamisel on tõestanud paljud uuringud. On kindlaks tehtud, et C-vitamiini vajavad hädasti nii rakulist immuunsust vahendavad T-lümfotsüüdid kui loomulikud tapjarakud.

Tsink – immuunsüsteemi mitmekülgne toetaja. Tsink on oluline mineraal, mille puudus immuunsüsteemi tõsiselt hätta jätab. Tsink on hädavajalik infektsioonidega võitlevate valgete vereliblede tootmiseks. Tsink takistab viiruste paljunemist rakkudes ja vähendab immuunsüsteemi ülereageerimise riski. Organismi piisav tsingitase aitab viiruseid kahjutuks teha ning vähendab hingamisteede põletike tekkimise riski. Tsink on sadadel tuhandetel patsientidel tõestanud oma tõhusust ka COVID-19 viiruse ennetamisel ja ravis.

Uuenduslik preparaat, mis sisaldab kõiki viit ainet – Imunosil Virufix

Uuringute tulemuste ja tippteadlaste soovituste põhjal on loodud uus komplekspreparaat Imunosil Virufix, mis sisaldab kõiki neid viit ainet. Virufixis sisalduvad ained aitavad pidurdada viiruste rakku tungimist ja paljunemist ning võimaldavad nakkuse sümptomitega paremini toime tulla. Toote koostis on üles ehitatud selliselt, et kõik bioaktiivsed ained on siin efektiivsetes annustes ja kõige paremini toimivas vahekorras. Virufix on ühtviisi tõhus kõigi viiruste puhul.

Tasub ka meeles pidada, et Virufixis sisalduvaid aineid eraldi ostes on rahaline kulu palju suurem. Virufix on mõeldud positiivsetele inimestele, kes ei ole passiivsed ega jäta enda tervist saatuse hooleks ning teevad kõik endast oleneva haigestumise vältimiseks.

Imunosil Virufix on saadaval apteekides üle Eesti.

Praegu on võimalus Imunosil Virufixi soodushinnaga osta SIIT!

Vaata ka Imunosil Virufixi tutvustavat videot: