Coop | Video: Mari Luud 24. jaanuar 2023 13:59

„Mul ei ole kunagi loosiõnne olnud. Ma tegelikult isegi mõtlesin, et peaksin Coop Lotos osalemisest loobuma, aga kuidagi lükkasin ja lükkasin seda edasi…“ tunnistab Coop Loto jaanuarikuu autovõitja Maarja Aljas (34).

Maarja mäletab hästi seda hetke, kui talle autovõidu osas helistati. „Ma alguses ei saanud üldse aru, kes see on. Arvasin, et mingi telefonimüügivärk. Kui rääkisite edasi ja hakkasite jõudma selle punktini, et ma olen võitnud auto, siis arvasin, et on tüngakõne või petukõne,“ meenutab ta. Kuna Maarja oli parasjagu tööl ja levi polnud hea, astus ta T-särgi väel õue ning kuulas üllatavaid uudiseid kergelt külmetades.

Esimesena andis naine võidust teada oma töökaaslastele ja meistrile – nimelt oli vaja järgmiseks neljapäevaks auto üleandmiseks saada vaba päev.

Käib tihti nii Haapsalu kui Palivere Coopis

Maarja on Coopi truu klient, kes satub Palivere või Haapsalu Coopi peaaegu iga päev. Kuigi ta elab kauplusest umbkaudu 500 meetri kaugusel, tuleb sisseoste tegema tavaliselt siiski autoga. „Ostan korraga suure kotitäie, nii et käsitsi päris ei tassi. Tihtipeale lähen Haapsalu Coopi, sest see jääb töö juurest tulles tee peale. Eks seal on valik ka tunduvalt suurem,“ kõneleb Maarja.

Palivere alevikus on Coop ainus pood ning põhiasjad saab alati sealt kätte. Muuseas, Palivere Coopist on Maarja leidnud ka ühe oma lemmiktoote – maitsestatud sihvkad. „Neid ostan peaaegu iga kord! Muudes poodides on selliseid sihvkasid vähe saadaval,“ tõdeb ta.

Coop Lotoga oli Maarja liitunud juba mõnda aega tagasi. „Mulle helistati Coopist ja pakuti Säästukaart Plussi peale üleminekut. Lisaks küsiti, kas soovin koguda boonuspunkte või lotopileteid. Kuidagi jäin lotopiletite peale… arvasin küll, et ega ma midagi ei võida, aga noh, igaks juhuks,“ seletab ta. Coop Loto auhindadest oli ta läbi meedia kuulnud. „Kõige rohkem olin kursis peaauhinnaga – et selleks on Toyota, aga ei teadnud, et Rav4 hübriid.“

Vana auto oli paras raharöövel

Maarja elab Paliveres, kuid käib tööl umbes 30 kilomeetri kaugusel Haapsalu lähedal. Seetõttu on auto olemasolu talle ülimalt vajalik – kuigi buss sõidab töökoha lähistele, siis graafikud paraku ei klapi. Kuna igapäevase 60 kilomeetri läbimiseks kulub üsna palju raha, loodab Maarja, et hübriidautoga sõitmine vähendab veidi väljaminekuid.

Varasemalt vuras Maarja aga ringi 2007. aasta Volkswageniga. Et auto pole enam esimeses nooruses, on viimaste kuude jooksul sellele päris palju raha läinud – erinevate asjade parandamiseks on kulunud ligikaudu 600 eurot. Kuna nüüd on sõiduk korras, annab Maarja selle ilmselt oma emale.

Aga uue Toyota üle on võitja tõeliselt õnnelik! „Auto meeldib väga – ta on väga ilus, väga mugav, soojendused on olemas, näiteks roolisoojendus,“ õhkab ta. Ka Maarja kaheksa-aastasele pojale Anderole on sõiduk meeltmööda. „Ilus, mugav, soe. Mulle meeldib see sport mode ka, mis sellel on,“ loetleb poiss.

Maarja naerab, et tegelikult oli poja esimene küsimus, kas äkki saaks muud värvi auto. Nimelt oleks Andero tahtnud musta Toyotat… Kui nüüd uurida poisilt, kas valge auto siis passib emale või mitte, annab ta oma heakskiidu: „Talle sobib see valge ikka väga hästi!“

Uude Toyotasse mahub telkimisvarustus hästi sisse

Aga Maarja ei kasuta autot ainult tööl käimiseks – talle meeldib koos pojaga mööda Eestit ringi sõita. „Suvel mul on plaanis kindlasti minna matkama. Selle autoga on päris hea, sest telgid ja asjad mahuvad kõik sisse. Telkida on mõnus – sussutad õhtul oma vorstikest, käid ujumas…“ jutustab ta rõõmsalt. Talvisel ajal eelistab pere aga ette võtta rohkem sisetegevusi. „Näiteks eelmisel nädalavahetusel käisime Haapsalu veekeskuses ujumas ja väljas söömas. Eks Paliveres on ka suusatamise ja kelgutamise variandid olemas, aga ma pole eriline talveinimene.“

Ka uue autoga võtsid nad esimesena sõidu ette just Haapsallu. Lisaks käivad Maarja ja Andero sageli Põhja-Eestis, sest mitmed pereliikmed elavad Paldiskis.

Maarja ise on aga Paliveres elanud ligi viis aastat. „Töötasin seal lähedal ja leidsin sinna toreda kodu. Palivere on ilusa loodusega ja rahulik – pole linnakära ega melu. Mulle see väga meeldib. Alevik on pisike ja ei pea igale poole autoga sõitma. Poeg saab ise maja taga asuvasse kooli minna. Ümberringi on tal mängukaaslased – nii käiaksegi üksteisel külas või õues aega veetmas,“ kirjeldab Maarja.

Kokkuvõtvalt tundub aga niisugune lotoõnn ja auto võitmine uskumatuna. „Praegugi ootan, et äkki keegi helistab ja ütleb, et see oli eksitus ja pean auto tagasi andma,“ avaldab Maarja naerusuiselt.

Kuidas Coop Lotos osaleda?

Coopi kliendikaardi omanikuna saad nüüd valida, kas koguda oma ostudelt lotopileteid või boonusraha. Vastava valiku saad mugavalt teha kliendiportaalis või Coopi kaupluse kassas. Oma valikut ei pea igakuiselt uuendama, kuid soovi korral saad seda igal ajal muuta.

Coop Loto loosimistes osalemiseks registreeri Coopi kauplustes Coopi kliendikaart, milleks on Säästukaart, Säästukaart Pluss või Coop Panga maksekaart. Iga 10 euro suurune ost = vähemalt 1 lotopilet (sõltuvalt boonustasemest).

Coop Loto auhinnad loositakse välja eelmisel kuul kogunenud lotopiletite vahel hiljemalt järgmise kuu 10. kuupäevaks. Loosimise tulemused avaldatakse Coopi kodulehel ja Coop Eesti Facebooki lehel. Iga kuu loositakse välja elektriratas Amplerilt, teler Samsung 55" QLED, robottolmuimeja Electrolux, espressomasin Saeco GranAroma, kuumaõhufritüür Tefal, reisivautšer Reisieksperdilt puhkuseks Eestis (väärtusega 1500 eurot), Coopi kinkekaardid ning loomulikult peaauhind TOYOTA RAV4 Hybrid – jah, iga kuu ja päriseks!