MÜSTIFITSEERITUD ÕNNETUS? Parvlaev Estonia uppus pea 30 aastat tagasi, kuid siiamaani käivad arutelud, mis ikkagi täpselt juhtus. Hoogu andis juurde, kui filmitegijad leidsid laevakerest seniteadmata prao (vasakul ülal). Laeva 6. tekil on näha pragu (paremal ülal), mis on ühtlasi väänanud alust.

Foto: Kollaaž (3 x Eesti ohutusjuurdluse keskus)
Marvel Riik 23. jaanuar 2023 11:00

Mida uut on selgunud parvlaeva Estonia hukkumise kohta? Eesti, Soome ja Rootsi uurijad toovad välja, et laev ei oleks tohtinud Tallinna sadamas üldse lahkuda. Miks nii?

Eesti, Soome ja Rootsi õnnetuse uurimise ühiskomisjoni 1997. aasta lõpparuandes (inglise keeles tuntud kui JAIC) kirjutatakse, et Estonia oli Tallinna sadamast lahkudes merekõlbulik ja nõuetekohaselt hooldatud. Kuigi põhjuseid hoida laeva kinni polnud, on toonased laeva inspektorid ühiskomisjonile rääkinud, et laeva kulunud ja mõnes kohast rebenenud vöörivisiiri kummitihendid vajasid väljavahetamist ning küsimusi tekitasid ka autotekil olevad veekindlad luugid.

Värskes vahearuandes on aga parvlaeva Estonia merekõlbulikust uuesti hinnatud ning jõutud seisukohale, et see ei oleks tohtinud Tallinna sadamast lahkuda.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • 8 digiväljaande lugemisõiguse
  • Üle 1300 tellijale mõeldud artikli kuus
  • Jagada tellimust 4 sõbraga
  • Võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99