Eesti uudised

Stingi kontsert peatas vihma 

Tõnis Erilaid , 14. juuni 2001 23:00
SEGU: Nagu Stingi repertuaar ikka, on see segu eri rahvaste muusikast.Foto: Mati Hiis
“Ei jää muud üle, kui peame kõik ilma eest palvetama,” olid piirivalveametnikele Gordon Sumneri, 49, nimele välja antud Suurbritannia passi esitanud Stingi esimesed sõnad Eesti vabariigi pinnal. Palveid võeti kuulda ja eileõhtune Stingi kontsert Tallinnas õnnestus vihmavarjuvabalt.

Sting alustas oma eilse kontserdiga Vabaduse platsil täpselt kell kümme õhtul. Eestit tervitas ta laulu keskel. Vaatamata külmale ilmale oli Sting heledais suverõivais.

Publik oli nooruslik, kuigi silma hakkas ka vanemaid härrasmehi. Esialgsel hinnangul kuulas Stingi ligi kümme tuhat inimest. Neist osa oli hõivanud linnavalitsuse hoone ja Palace’i hotelli aknad, samuti Harjumäe. Umbes poole tunni jagu peale kümmet juhtus laval esinejail mingi äpardus ja kontsert katkes seitsmeks minutiks. Taas laulma asudes Sting vabandas, öeldes, et varem pole sellist asja juhtunud.

Stingi kontserdiks olid ümberkaudsed baarid õllehinda langetanud. “Vastupidiselt lauluväljakule keegi õllesabas ei seisa,” tunnistas üks kontserdikülastaja.

Sting koos oma 50liikmelise kaaskonnaga jääb Tallinna täna pärastlõunani. Edasi lendab ta Lätimaale, kus annab homme õhtul kontserdi Jurmala Nemobargis. Pühapäeval laulab Sting juba Leedumaa pealinnas Žalgirise staadionil. Stingi maailmaturnee on kestnud poolteist aastat. Tuurile nime andnud albumit “Brand New Day” on ostetud maailmas üle seitsme miljoni. Sama album tunnistati ilmumisaastal 1999 kahe Grammy vääriliseks - parim popalbum ja parim meessolist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee