Coop | Video: Tatjana Iljina 31. detsember 2022 09:25

„Kui mulle helistati, siis esimene mõte oli, et keegi teeb turu-uuringut. Lõpuks, kui selle võidu-uudiseni jõuti, siis olid mõtted… et ahah, tore, meeldiv uudis, aitäh. Eks ma algul natuke kahtlesin ka, äkki on tüngakõne või midagi sellist. Rääkisime hiljem uuesti ja nüüd hakkab juba vaikselt kohale jõudma, et nii ongi,“ kõneleb Coop Loto detsembrikuu autovõitja Hanno Tamtik (50).

Kui Hannole võidukõne saabus, oli ta parasjagu koos elukaaslase Triinuga ühel üritusel. Triin oli ka esimene, kes uudisest kuulis… ning oli ilmselgelt pahviks löödud. „Üritus jäi küll poolikuks mul, aga see auto on igal juhul parem variant,“ muigab Hanno.

Selleks, et Toyota loosis osaleda, tuleb boonuspunktide asemel koguda loosipileteid. Seda teevad nad mõlemad elukaaslasega – muuseas, naisel oli loosipileteid möödunud kuul sootuks rohkem. „Minu jaoks oli teadlik valik hakata just lotopileteid koguma. Samas ei mõelnud ma kunagi auhindade peale ja tegelikult ei lootnudki neid saada. Mulle tundub, et sellised asjad kuidagi tulevad just siis, kui ei mõtle neile,“ arutleb Hanno. Ta tõdeb naerdes, et on tegelikult aastate jooksul olnud Eesti Loto suur sponsor. „Sealt pole kahjuks midagi eriti tulnud. Krooniaja lõpul võitsin näiteks 1000 krooni.“

Reisilt otse autot vastu võtma

Kui tavaliselt antakse Coopi võiduauto üle iga kuu esimeses pooles, siis sel korral üleandmine venis. Nimelt oli Hanno nädal aega reisil Saksamaal. Võidukõne tuli vahetult enne reisi – kas polnud tunnet, et lööks käega reisile ja võtaks auto kiirelt vastu? „Korraks oli küll, ütlen ausalt. Aga mõtlesin, et kuhu see auto ikka kaob. Siis oli aega ka, et asi jõuaks rohkem kohale,“ tunnistab ta.

Hannol oli omapärane talvine reis – nagu ta ise ütleb, siis enne pole niiviisi küll reisinud. Nimelt sõitis ta bussiga Pärnust Riiasse, sealt Vilniusesse ning siis Varssavisse. Poola pealinnast rongiga Berliini. Toyota anti üle praktiliselt kohe, kui mees oli taas kodumaa pinnale astunud.

Kilingi-Nõmme Konsumisse satub Hanno aga üsna sageli – teinekord isegi iga päev. „Ümberringi on meil neli Coopi, kuid see on kõige suurem ja asub kodule ka kõige lähemal. Kui maal elada, siis on hea siin käia ja lai valik olemas, pole kunagi probleemi olnud,“ kiidab ta. Triin lisab sedagi, et Coop teeb tihtipeale just neile meeltmööda sooduspakkumisi. „Ma vist sobin nende profiiliga,“ leiab ta.

Poes käimine on peres tegelikult eelkõige Triinu ülesanne, kuid seda teeb tihti ka Hanno. Et ei juhtuks, et mõlemad toovad koju sama kraami, on toidupoe nimekiri Google Keepis. See teeb poodlemise nende kinnitusel tunduvalt mugavamaks.

Peavad Pärnumaal idüllilist turismitalu

Hanno ja Triin elavad Kilingi-Nõmmest umbes 15 kilomeetri kaugusel ning peavad seal turismitalu nimega Vango Imedemaa. See asub looduskaunis kohas, kus tegevust leiab nii suvel kui talvel.

Varasemalt elasid Hanno ja Triin Tallinnas, kuid seitse aastat tagasi astusid nad tundmatusse ja kolisid maale. Hanno sõnul oli taoline mõte pikemat aega kuklas tiksunud. Pöördepunkt saabus, kui Triin saatis Skype’i vestluses Hannole müügikuulutuse lingi imekaunis kohas asuvast talust. Koos mindi seda vaatama ja edasine on juba ajalugu.

„Tallinna ummikutes istumine oli ära tüüdanud. Ka töökoha vahetus oli sellises faasis, et võiks midagi teistmoodi proovida,“ selgitab Triin. Nende aastate jooksul on ette tulnud ka raskeid hetki – näiteks koroonaperiood –, kuid otsus maale kolida on olnud nende jaoks õige. „Maal on ikka teine elu. Eks tööd tuleb rohkem teha, aga vabadust on ka rohkem. Loodus on ümberringi ja pole müra,“ seletab Hanno.

Maal elades on auto olemasolu absoluutselt vajalik. Praegu on Hanno ja Triinu õuel juba kaks Toyotat, millest üks on plaanis lähiajal müüki panna. Hanno toob välja, et on pikalt eelistanud Jaapani autosid ning alati nendega rahul olnud. „Ei ühtegi halba sõna!“ kiidab ta oma uhiuue Toyota Rav4 roolis istudes.

Sealjuures lubab Hanno lahkelt, et uuest Toyotast saab pereauto – sellega hakkavad ringi vurama nii tema kui ka Triin. Esimese pikema sõidu lubab Hanno teha Tallinnasse, kus elab üks lastest.

Kuidas Coop Lotos osaleda?

Coopi kliendikaardi omanikuna saad nüüd valida, kas koguda oma ostudelt lotopileteid või boonusraha. Vastava valiku saad mugavalt teha kliendiportaalis või Coopi kaupluse kassas. Oma valikut ei pea igakuiselt uuendama, kuid soovi korral saad seda igal ajal muuta.

Coop Loto loosimistes osalemiseks registreeri Coopi kauplustes Coopi kliendikaart, milleks on Säästukaart, Säästukaart Pluss või Coop Panga maksekaart. Iga 10 euro suurune ost = vähemalt 1 lotopilet (sõltuvalt boonustasemest).

Coop Loto auhinnad loositakse välja eelmisel kuul kogunenud lotopiletite vahel hiljemalt järgmise kuu 10. kuupäevaks. Loosimise tulemused avaldatakse Coopi kodulehel ja Coop Eesti Facebooki lehel. Iga kuu loositakse välja elektriratas Amplerilt, teler Samsung 55" QLED, robottolmuimeja Electrolux, espressomasin Saeco GranAroma, kuumaõhufritüür Tefal, reisivautšer Reisieksperdilt puhkuseks Eestis (väärtusega 1500 eurot), Coopi kinkekaardid ning loomulikult peaauhind TOYOTA RAV4 Hybrid – jah, iga kuu ja päriseks!