Foto: Ardo Kaljuvee
Tikkurila 27. detsember 2022 15:17

PPG Tikkurila esitles 2. novembril 2023. aasta värvi ja kollektsiooni. Aasta värviks valiti V413 Rosy Moment, mis on pehme varjundiga tuhm vanaroosa. See on lummav värvitoon, millest õhkub soojust ja hoolivust ning mälestusi ühistest eluhetkedest.

Meeleolukas esitlus sisearhitektidele toimus 2. novembril 2022 Tallinnas PROTO Avastustehases. Asjatundjad said uudistada Tikkurila värvivalikuid, nautida head seltskonda ning mekkida maitsvat toitu ja keelekastet.

Tikkurila eesmärk on lõputute stiili-, trendi- ja värvivalikute maailmas rõhutada tõelisi tundeid. Sest koosolemine ning üksteisest hoolimine suurendab rõõmu- ja õnnetunnet. Õrn ja pehme V413 Rosy Moment sümboliseerib soojust ja empaatiat. Nii nagu nimigi ütleb, on see roosiline hetk; samaaegselt nii habras kui jõuduandev. See hetk sümboliseerib kellegagi ühiste mälestuste loomist ja kodutunnet.

Aasta värvi 2023 kontseptsiooniga Color Now soovib Tikkurila kõiki inimesi julgustada, et me oskaksime leida värvimisalast inspiratsiooni lähedastega koosolemise hetkedest ja emotsioonidest ning ümbritseksime ennast just nende värvitoonidega, mis positiivselt ja toetavalt mõjuvad.

Praegusel ajal valdab meid nostalgiline meeleolu ja ka koduses interjööris soovime kasutada midagi hubast ja pehmet. Aasta värvi kollektsioonist võib leida nii heledaid elegantseid toone, nagu näiteks udune ja jahe rohekas X447 Sea Smoke, kui ka lummavaid pehmeid toone, nagu näiteks rahulik sinakasroheline S440 Silk Road. Kogu kollektsiooni täiendavad tumedad aktsenttoonid: proovi näiteks magamistoa seinal tumepruuni (X501 Aubergine) või samblarohelist (M449 Grotto).

„Viimase paari aasta jooksul on maailmas juhtuvad sündmused meid üksteisest lahku viinud. Oleme veetnud aega oma väikestes gruppides. Nüüd on aeg taas kokku tulla, taastada kogukonnatunne ning lasta inimkonnal ja empaatial õitseda. Me ei saa üksi ellu jääda ja saame areneda ainult koos olles. Me jagame sidet, mis annab meile tähenduse,” ütleb Irina Hanhisalo, Tikkurila värvitoodete kategooria juht.

Tikkurila aasta värvi kontseptsioon Color Now on loodud trendikate ja põnevate värvitoonide ning teemade tutvustamiseks. Tikkurila soovib inspireerida inimesi looma ilusat igapäevaelu ja pakkuma uusi värvikaid võimalusi. Tikkurila on loonud Color Now kollektsiooni ja aasta värvi alates 2016. aastast.

Loe rohkem aasta värvi kohta veebilehel https://tikkurila.ee/aasta-varv-2023 ning Tikkurila Facebookis ja Instagramis.