Vaata videot.

Video: Karol Kaldoja
Risto Berendson | Video: Karol Kaldoja 8. detsember 2022 18:15

Lugu sellest, kuidas Viljandi vana tikutoos ja ajalehe väljalõige, uurijate pealiskaudsus ning allilmapealiku lähedaste soov teistele head teha viisid Assar Pauluse vangi täiendavaks kümneks pikaks aastaks.

On 2014. aasta 14. aprill Harjumaal Aruküla alevikus. Allilmapealik Assar Pauluse koduhoovil sagib kümneid politseinikke, kes otsivad seal maffiapealiku koju tõenäoliselt peidetud sularaha ja ebaseaduslikke relvi.

Hoovi peal asub uhke viilkatuse ja aknaga koerakuut, mille peremees, segavereline koduvalvur Mõmmi, on läbiotsimise ajaks ketti pandud. Kuid Mõmmi ei hammusta sel päeval kedagi. Haugub vaid aeg-ajalt, kui Soome politsei parim raha- ja relvakoer tema naabrusest nuuskides mööda juhtub minema. „Soomlane“ leiabki Pauluse kodust lõpuks paki sularaha, kuid ebaseaduslikke tulirelvi või laskemoona välja ei nuusi.

Ta viiakse ka Mõmmi kuudi juurde, kuid „soomlane“ ei reageeri seal millelegi. Eesti keskkriminaalpolitsei parimad spetsialistid vaatavad põlvili laskudes korraks kuuti sisse, kuid kõik näib olevat korras. Paulus mõistetakse hiljem kuritegeliku grupeeringu juhtimise eest kokkuleppe korras seitsmeks aastaks vangi. Talle lubatakse prokuratuuris omavahelistes vestlustes ennetähtaegset vabanemist, kuid see jääbki vaid lubaduseks. Kohus on Pauluse varem vabaks pääsemisele risti vastu.

Kuus aastat hiljem. 2020. aasta kevadel elab Paulus Viru vanglas teadmisega, et aasta pärast on ta igal juhul vaba mees. See peaks juhtuma 2021. aasta 14. aprillil. Kuid siis saabub pauk kõige ootamatumast kohast.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • 8 digiväljaande lugemisõiguse
  • Üle 1300 tellijale mõeldud artikli kuus
  • Jagada tellimust 4 sõbraga
  • Võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99