MITTE EI MÄLETA! Õhtulehe reporter pidi endisele sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimehele ja tänasele aseesimehele Kalvi Kõvale tema enda allkirjaga dokumendi ette lugema.

Foto: Tiina Kõrtsini
Nils Niitra 22. november 2022 11:55

Sotsiaaldemokraatide poolt Otepää vallale lipumuuseumi remondiks ja ekspositsiooni uuendamiseks antud 300 000eurone katuseraha kulus suures osas valla infopunkti remondile ja erakonnakaaslasest projektijuhi firmale. Nüüd väidab toonane sotside riigikogu fraktsiooni esimees Kalvi Kõva esialgu, et fraktsioon pole sellist summat Otepääle andnudki, ehkki dokumendil on tema enda allkiri!

300 000 euro suurune eraldis on teadaolevalt suurim riigikogulaste poolt antud katuseraha üldse. „Riigikogu ei ole mitte kunagi andnud Otepää lipumuuseumile mingit raha, kust selline informatsioon pärit on?“ küsib Kõva esimeses telefonivestluses. „Niinimetatud katuseraha eraldab riigikogu eelarve teise ja kolmanda lugemise käigus. Neid panevad eelarvesse riigikogu fraktsioonid.“

Enne, kui Kõvale tema enda allkirjaga dokumenti näitan, pärin, et kuidas siis kogu meedia esitas 300 000 euro suurust eraldist katuserahana?

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99