PEATNE TÄNAVAPILT: Mida lähemale jõuavad valimised, seda kirjumaks muutub pilt tänaval. Pildil valik reklaamplakateid, millega poliitilised jõud 2019. aastal enne valimisi möödakäijaid võlusid.

Foto: Robin Roots
Marvel Riik 21. november 2022 18:30

Start riigikogu valimistele anti juba paar kuud tagasi ning osa võistlejaid on nüüdseks jõudnud järgmisse faasi: pöidlahoidjaid otsitakse tunnuslausetega. Suhtekorraldaja Janek Mäggi ja SALK juhi Tarmo Jüristo sõnul annavad valimiste loosungid aimu erakondade sihtidest, kuid see ei määra võitjat. „Hea loosung on see, mis annab sulle platvormi rääkida asjadest, millest sa tahad rääkida,“ ütleb Jüristo.

Kõige varem hõikas oma loosungi välja Reformierakond, teatades oktoobri keskel, et selleks on „Kindlates kätes Eesti!“. Möödunud nädalavahetusel järgnesid suuremad konkurendid peaministriparteile. Laupäeval nimetas Keskerakond enda valimiste lipukirjaks „Julgelt inimeste heaks!“. Pühapäeval teatas EKRE oma valimisloosungi: „Päästame Eesti“.

Algatuseks tuleb märkida, et suhtekorraldaja Janek Mäggi on näinud poliitmaailmas absoluutselt kõiki tahke, olles nii kampaaniameister kui ka minister valitsuses. Ühtlasi on ta ka valimistel ülesastuva Keskerakonna liige, kes ei andnud oma häält valitud loosungile.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99