Foto: Päästeamet
Toimetas Elis Kusma 21. november 2022 13:50

Esmaspäeval kell 11.49 sai häirekeskus teate, et Tori vallas Eavere külas on toimunud liiklusõnnetus, milles osalesid esialgsetel andmetel kaks sõiduautot ja üks veoauto. Õnnetuses keegi viga ei saanud. Kella 14.09 seisuga on liiklus sel teelõigul taastatud.

Pärnu politseijaoskonna patrullpolitseinik Siiri Kukk ütles, et sõiduauto Mercedes-Benz, mille roolis oli 38aastane naine, hakkas tegema parempööret, kui talle sõitis tagant otsa sõiduauto, 39aastase mehe juhitud Lexus. Otsasõidu järel paiskus Mercedes-Benz vastassuunavööndisse ja põrkas kokku Pärnu suunas liikunud veoautoga Scania, mille roolis oli 56aastane mees.

„Mercedes-Benzis oli õnnetuse ajal lisaks juhile ka laps. Teistes sõidukites kaasreisijaid ei olnud. Kiirabi vaatas õnnetusse sattunud inimesed kohapeal üle, keegi abi ei vajanud. Juhid olid kained ja omasid vastava mootorsõiduki juhtimisõigust. Osapooled pöörduvad edasi kindlustuse poole.“

„Tee õnnetuspaigas oli väga libe. Tuletan meelde, et ilma- ja teeolud on praegu talvised ja muutlikud. Kui lähete sõitma, siis valige teeoludele vastav sõidukiirus ja hoidke kindlasti pikivahet. Panen südamele veel seda, et roolis olles ärge tegelege kõrvaliste tegevustega, vaid koondage kogu oma tähelepanu sõidukijuhtimisele ja liiklusele,“ hoiatas politseinik.

Paar kilomeetrit Tallinna poole juhtus kell 12.45 teinegi õnnetus, kui Kangru külas sõitis veoauto otsa puksiirautole, mis oli parasjagu kraavist välja aitamas üht sõidukit. Õnneks ei saanud ka selles õnnetuses keegi viga. Õnnetuse tagajärjel valgus maha kütust, mille päästjad likvideerisid.

Õnnetuspaik.

Foto: Kuvatõmmis lehelt tarktee.ee