Politseinikud ja päästjad 21. novembri lõunal Noblessneri kail.

Foto: Erki Pärnaku
Ohtuleht.ee 21. november 2022 15:08

Ööl vastu laupäeva kadunuks jäänud 18aastase Simoni otsingud jätkusid esmaspäeval. Kahjuks leiti pärastlõunal noormehe surnukeha Noblessneri sadama piirkonnas veest.

Lääne-Harju politseijaoskonna välijuht Karl Kalda ütles, et esmaspäeval kella 9 ajal jätkati kadunud Simoni otsingutega päästeameti Põhja-Eesti pommigrupi sonari ja allveeroboti abil Noblessneri sadama piirkonnas veest. „Kella 12.30 ajal märgati roboti abil vees inimest meenutavat kuju. Kella 14.30 ajal tõid tuukrid veest välja surnukeha, kelleks osutus paraku kadunud Simon. Avaldame lähedastele kaastunnet. Kuigi noor inimene kaotas oma elu, saime vähemalt otsingutega anda lähedastele teadmise sellest, mis Simoniga juhtus.“

„Hea meel oli näha, kui paljud inimesed soovisid otsingutel kaasa aidata. Vabatahtlikud olid otsingute algfaasis meile suureks abiks. Täname ka sadama personali, kes olid igati koostöövalmis. Samuti toetasid otsijaid sadama piirkonnas töötavad inimesed,“ tunnustab Kalda.

18aastase Simoni otsingud liikusid 20. novembril maastikutöödelt veealuste otsinguteni. Veealuste otsinguteni jõuti pärast seda, kui politsei oli vaadanud läbi turvakaamerate salvestused, kust tuvastati Noblessneri sadamas kõndinud inimene, kelle riietus sarnanes kadunuks jäänud Simoni omale. Kahetsusväärselt oli videopildis näha, kuidas see inimene kukkus kailt vette.

Laupäeva pärastlõunal sai politsei abipalve tuvastada 18aastase Simoni asukoht, kes teadaolevalt läks reedel sõpradega pidutsema. Politsei asus kohe poissi otsima ning selgus, et öösel kella 2.30 ajal, mil noormehe telefon oli veel sisse lülitatud, näitas see tema asukohaks Noblessneri pargi piirkonda.