Politsei jätkab 18aastase Simoni otsinguid Noblessneri sadamas allveerobotiga.

Foto: Kollaaž (Martin Ahven; Politsei- ja piirivalveamet)
Toimetas Elis Kusma 20. november 2022 17:51

Politsei teatas, et 18aastase Simoni otsingud on liikunud maastikutöödelt veealuste otsinguteni. Veealuste otsinguteni jõuti pärast seda, kui politsei oli vaadanud läbi turvakaamerate salvestused, kust tuvastati Noblessneri sadamas kõndinud inimene, kelle riietus sarnaneb kadunuks jäänud Simoni omale. Kahetsusväärselt on videopildis näha, kuidas see inimene kukub kailt vette. Seda, kas ta võis veest välja saada ja pääseda, politseinikel videopildis tuvastada ei õnnestunud.

Põhja prefektuuri operatiivjuht Urmet Tambre lisas: „Täna tuukrite ja allveerobotiga läbi töötatud otsingualalt midagi ei leitud. Seega laiendab politsei otsinguala veelgi ning päevavalges tuleb allveeroboti kõrval veealuseid otsinguid appi teostama ka päästeamet sonariga.“

Laupäeva pärastlõunal sai politsei abipalve tuvastada 18aastase Simoni asukoht, kes teadaolevalt läks reedel sõpradega pidutsema ja pole seniajani koju tagasi tulnud.

Politsei asus kohe poissi otsima ning selgus, et öösel kella 2.30 ajal, mil noormehe telefon oli veel sisse lülitatud, näitas see tema asukohaks Noblessneri pargi piirkonda, mis jääb tema kodule võrdlemisi lähedale.

Urmet Tambre ütles, et laupäeval laekus politseile abipalve tuvastamaks 18aastase kadunuks jäänud Simoni asukohta. „Sellest hetkest saati on käinud intensiivsed otsingud, mis algselt keskendusid infokorjele, siis maastikutööle ning nüüdseks on viinud veealuste otsinguteni.

Veealuste otsinguteni jõuti pärast seda, kui politsei oli vaadanud läbi tundide viisi turvakaamerate salvestusi, kust tuvastas ka Noblessneri sadamas kõndiva inimese, kelle riietus sarnaneb kadunuks jäänud Simoni omale. Kahetsusväärselt on videopildis näha, kuidas see inimene kukub kailt vette. Seda, kas ta võis veest välja saada ja pääseda, politseinikel videopildis tuvastada ei õnnestunud.

Lennusalga meeskond kontrollis kohe Noblessneri sadama piirkonda jääva ala üle. Lisaks kontrolliti seda piirkonda öösel droonide ja teenistuskoertega. Otsingute käigus leidis politsei noormehe prillid ning samas leidsid vabatahtlikud veest ka tema passi.

Täna päeval kaasati veealustesse otsingutesse tuukrid, kes otsisid läbi kõige tõenäolisema ala 3-6 meetri sügavuses vees, kus nähtavus oli võrdlemisi kasin. Praeguseks on otsinguala laiendatud ning otsinguid jätkatakse tuukrite asemel allveerobotiga.

Loodame südamest, et me ei leia veest midagi. Et sel vette kukkunud inimesel, kui ta oli ka Simon, õnnestus mingil moel eluga pääseda. Praegu jätkame otsingutega, kuni oleme selles küsimuses saanud vastused, mida suures südamevalus lähedastele anda.“

Simon on umbes 185 cm pikk ja kõhna kehaehitusega. Tal on pikad juuksed ja prillid. Seljas kandis ta kodust lahkudes halli jopet, jalas tumedaid pükse ning musti saapaid. 

Kui kellelgi on infot, mis aitaks Simoni asukohta tuvastada, palutakse sellest viivitamata anda teada politseile telefonil 112.